Seni seviyorum...

danisman

Consultant
Tepki
30
Pek uyuyamazdı bu saatlerde, pencereyi araladı, gecenin serinliği yüzünü yaladı, sanki minik bir buse kondurdu yanağına, salona döndüğünde onunla göz göze geldi…

Anneannesinden kalma bu eski plak çalara, uzun süredir dokunmamıştı. Sanki dokunsa incinecek, bir yerleri kırılacakmış gibi hissediyordu. Temizlik yaparken, toz alırken bile son derece dikkat ederdi.

Kitaplığın altında yer alan plakları aralamaya başladı parmaklarıyla, hangisini alsa fark etmezdi ama bu gece onun için çok özeldi. Maziye dalıp gitmişti uyumaya çalıştığı sıralarda ve aklına biricik aşkı gelivermişti.

Plakların arasından Nesrin Sipahi isminin yazılı olduğu, zamanına göre son derece özenle hazırlanmış ve süslenmiş kartonu çekip aldı. İçindeki plağı çıkartıp, dinlemek için yerleştirdi, dönmeye başladığında duyduğu o cızırtılı ses, öylesine hoş geliyordu ki kulağa, yıllar öncesine uzanıvermişti.

Müzik çalmaya başladığında güzelim melodiler eşliğinde söylenen sözler, alıp götürdü onu bulunduğu yerden. Ne güzel söylüyordu;

Ömrümce hep adım, adım,
Her yerde seni aradım…
Ben kalbimden başka yerde
İnan seni bulamadım…

Kenarlarda köşelerde, kadehlerde şişelerde
Ben kalbimden başka yerde
İnan seni bulamadım…

Bir, iki, üç derken, dinlemeye doyamamıştı, fakat gözlerindeki bulut kümeleri çoğalmaya başlamış, dökülen damlalara engel olamıyordu. Geçmişte yaşadığı ve bu güne taşıdığı aşkını bu şarkıdan daha güzel ne anlatabilirdi ki, şarkı tekrar başa döndüğünde, pencereye doğru yaklaştı.

Dışarıda hiç yağmur havası yokken, çiselemeye başlayan yağmuru görünce şaşırmadan edemedi, gözlerini kapattı ve bütünleşti gökyüzüyle…

İşte gecenin büyüsünü bozan ama hayatındaki tek anlam girivermişti salona ve anne korkuyorum diyerek sarıldı kendisine, gözyaşlarını sildi oğluna hissettirmeden, tuttu ellerinden ve yürüdüler küçük beyin yatak odasına doğru.

Yüreğinde büyük aşkı, ellerinin arasında minik oğluyla kucaklaştı uzandığı yatakta, gülümsedi sessizce "seni seviyorum" dedi…

Aşkı duymazdı belki bunu söylediğini ama biliyordu bir şekilde hissedeceğini...

Ozan Muhammet Candan
grafikerler.org

Yukarı Alt