Sıradan günler ve gündemler...

danisman

Consultant
Tepki
30
Sızıp kalmışım bir kenarda ayyaş düşünceler içinde ve hiç ayılmak istemiyorum, ayılırsam kötü şeyler olacak.

Birçok farkında olmadığım gerçeği, fark edeceğim ve dünyaya kafa tutacağım. Sonunda gözümü bir hastane odasında açacağım, başımda birkaç hemşire olacak, keşke birisinin gözleri renkli olsa ve ben aşık olsam.

O bana bir anne şefkatiyle ilgi gösterirken, ben onu yanlış anlasam...

Kapasam gözlerimi, bulut olsam o andan itibaren, dolansam tüm dünyayı, baksam yukarılardan, kafa tutmak istediklerime.

Sonra gündüzleri güneşlensem, beğendiğim bir tepenin yamacında, sarılsam hayalimdeki hemşireye. Umut koysam adını aşkın, tüm umutsuzlar kadar umut yaşatsam yüreğimde.

Kör düğüm olsam diyorum ardıç ağacının dallarına, sonra dilek tutmak isteyenler bağlasalar renkli iplikleri, esen her rüzgar çeşidiyle, yuvarlansam içi boş bir ceviz tanesi gibi...

Garip bir düşünürün, en garip isteklerini gerçekleştiren perilerle tanışsam gün doğarken, beyaz mı ten rengi, esmer mi, kumral mı saçları, sarışın mı, gidersem tüm merakımı.

Bağdat caddesinde koşarken, ayağım takılıp düşsem yere ve kanasa dizlerim, çocukluğumu hatırlasam, babamdan işittiğim bir azar gelse aklıma ve ben baba olsam o an, çatılmış kaşlarımı görsem aynada, korksam kendimden, en güzeli baba olmamak.

Yukarı Alt