Şirketimden Alacaklarımı Alamıyorum...

aatay

Üye
Tepki
0
merhabalar

Sizden işten çıkarılmamda ve alacağımın alınamaması nedeniyle yardım rica ediyorum.

01/07/2012 tarihinde 2 buçuk senelik çalıştıgım iş yerimden ayrılıp 02/07/2012 tarihinde
tekniker olarak işe başladım. işe başlarken işlerin devam edeceğini belirterek işe alındım.

ancak şirket sahibinin yanlış kararları ve sirket için kötü sonuşlar çıkaran kararlar alındı.
yapılan işlerden çok uzun vadeli alacakları olmasına rağmen kısa vadeli ödemeleri oluğu için zor
duruma girdiler ve teker teker çalışanları çıkartmaya başladılar.

30/11/2012 tarihinde işten çıkışımı verdiler. en sonki konuşmamıza göre aralık ayının ilk haftası
maaşımı verecekleriydi. ancak ne kadar arasamda ofise ne kadar gitsemde bu ücreti alamadım. en son
dün paatron telefonlara çıkmayıp '' Ali kusura bakma şuan halledemiyorum senın konuyu yapacak bişeyim yok''
şeklinde mesaj attı.

1-)bu alamadığım maaşım yüzünden kredi kartlarımı ödemekte sorun yaşadım ve hala yaşıyorum sürekli faiz üstüne faiz ödüyorum.
2-)yaptıgı yanlış kararlar yüzünden işten çıkartıldım ve kış ortasında işsiz kaldım iş bulamıyorum.

işten ayrılırken sadece ihbarbane gibi bi kağıt imzalattılar. ancak ibraneme imzalatmak istediklerinde
alacaklarımı almadığım için imzalamadım.

bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

Şirketin durumu çok iyi değil. benımde maaşımı almam gerekiyor. bu durumda nasıl bir yok izlemem gerekir?
Yönlendirirseniz çok sevinirim. özelden de yazabilrisiniz

iyi günler

Yukarı Alt