Sizce Gerçekten Aşık olan Kıskanırmı ?, Aşık olduğunu Kısıtlarmı ?

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
@svmrc

Sizde bir renk kattınız "tlyyy1818" gibi benim konuma teşekkür ederim svmrc ;)

Sanada teşekkür ederim tlyyy1818 :)

Fulyam

Üye
Tepki
16
ya arkadaşlar kim kıskanmam dese yalan söyler... : )
sevdiğin erkeğin saatlerce bir kızla konuşmasını hangi kız kıskanmaz..
ya da sevdiği kızın başka bir erkekle saatlerce konuşmasını hangi erkek kıskanmaz...

yapmayın allahaşkına.. kıskanmıyorum diyenlere inanmam...

Ama tabiki bunlar masum kıskançlıklar.. Kıskançlık aşırı olmamalı kesinlikle... insanların iki hayatı vardır.. bırakın herşeyi sizinle yapmaya çalışmasın.. onunda bireysel bir yaşantısı olsun...
kızlar kız arkadaşlarıyla alışveirş mi yapmak iştiyor yapsınlar ... erkekler toplanıp maç mı izlemek istiyor izlesinler... bu insanların en doğal hakkı... ilkişki demek ,sevmek demek 24 saat ikiz gibi yaşamak demek değildir ki...
anlatmaya çalıştığım umarım yanlış algılanmaz...

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573

Aşk bir ilişki değildir.’, ‘Aşk bir varoluş durumudur ve bir başkasıyla hiçbir ilgisi yoktur.
İnsan âşık olmaz, insan aşk olur. Ve tabii insan aşk olduğu zaman âşık da olur. Ama bu bir sonuçtur, bir yan üründür; kaynak değil. Kaynak, insanın aşk olmasıdır.

Peki, kim aşk olabilir? Doğal olarak, eğer kim olduğunun farkında değilsen, aşk olamazsın. Korku olursun. Korku, aşkın tam karşıtıdır. Unutma, insanların düşündüğü gibi aşkın ve sevginin karşıtı nefret değildir. Nefret, amuda kalkmış aşktır, aşkın karşıtı değil. Aşkın gerçek karşıtı korkudur. İnsan sevgiyle büyür, korkuyla küçülür. İnsan, korku olunca kapanır, sevgide açılır. İnsan, korkuda şüphe duyar, sevgide güvenir.
İnsan korkuda yalnız kalır, sevgide ise kaybolur; o yüzden de yalnızlık gibi bir durum söz
konusu olmaz. Eğer insan yoksa, nasıl yalnız olabilir? Çünkü sevgi varken bütün bu ağaçlar, kuşlar, bulutlar, güneş ve yıldızlar senin içindedir. Aşk, kendi içindeki gökyüzünün farkına vardığın zaman yaşanır.

Küçük bir çocukta korku yoktur; çocuklar korkusuz doğmuştur. Eğer toplum onlara yardımcı olup, korkusuz kalmalarını sağlayabilirse; ağaçlara, dağlara tırmanmalarına, okyanuslarda ve nehirlerde yüzmelerine yardım edebilirlerse … eğer toplum onların maceraperest olmaları ve bilinmeyenin peşinde koşmaları için elinden gelen her türlü katkıyı yapabilirse; eğer toplum küçük çocuklara ölmüş inançlar aşılamak yerine onlarda büyük bir merak duygusu yaratabilirse … o zaman çocuklar büyük âşıklara dönüşür, hayat âşıklarına dönüşürler. Ve gerçek din budur. Sevgiden daha yüksek bir din yoktur.

Meditasyon yap, dans et, şarkı söyle ve kendi gönlünün derinliklerine dal. Kuşların ötüşünü daha dikkatli dinle. Çiçeklere hayranlıkla, hayretle bak. Bilgili olmaya çalışma, her şeyi etiketlemeye çalışma. Bilgililiğin aslı, her şeyi etiketleyip, kategorize etme sanatıdır. İnsanlarla tanış, insanlarla kaynaş, mümkün olduğunca fazla insanla birlikte ol çünkü her bir insan Tanrının başka bir yüzünü ifade eder. İnsanlardan öğren. Korkma, bu varoluş senin düşmanın değil. Bu varoluş senin ana kaynağın. Bu varoluş seni her yoldan desteklemeye hazırdır. Güvendiğin zaman içinde bir enerjinin yükseldiğini hissedeceksin. Bu enerji sevgidir. Bu enerji tüm varoluşu kutsamak ister çünkü o enerjinin içinde insan kendini kutsanmış hisseder. Ve eğer sen kendini kutsanmış hissediyorsan, bütün varoluşu kutsamaktan başka ne yapabilirsin?

Sevgi, bütün varoluşu kutsamak için duyulan derin arzudur.
---------------------------OSHO-------------------------------​

Tepki
1
seven sevdigini kıskanır kıskanmassada baskasına kaptırır çogu bayanda zaten kıskanan erkeği sever kısıtlayan onu koruyan erkeği sever

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
@tulay1834

Ben'de buna sonuna kadar katılıyorum Tülay :)
Herkesin kendi doğruları vardır, doğru tek değildir.

Burada yapmaya çalıştığım tartışmak değil fikir alış/verişi yapmak :) lütfen yanlış anlama

(ayrıca "tulay1834" tlyyy1818 den daha iyi hayırlı olsun :) )

@Fulyam

Görüş bildirip konuma katıldığın için teşekkür ederim Fulya'm :)

@Hakan Konakçı

Evet sende haklısın Hakan...

Ama ben hala aynı fikirdeyim

@tlyyy1818

---------------------------------
Kıskanmak bence arada kalmış bir duygudur,
Aşk ise çıkıştır o sana gerçeği buldurur,
O olmaz ise gönül bekler durur,
Sonunda mutlaka insan onu bulur.
--------------AŞK-------------------

tlyyy1818

Üye
Tepki
1
benim gibi düşünenler sanırım çoğunlukta ...
şener bey sız farklı bır aşktan bahsetmişssnz..unumuz ilişkilerinde
kıskanmayan sahıp cıkılmayan ılışkıler cabuk dağılıyor...
..size kıskançsız rahat relax takılmalar diliyorum kuş gibi özgür bırakın gıtsın sevıyorsa sizindır....:)ama gıttığınde bırdaha dönermi mechul:)

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573

Kıskanan, Sahiplik duygusunu yaşıyan,
iki insanın arasındaki yaşanan,
AŞK olamaz, bence olsa olsa karşılıklı alışveriş yapan,
ticaret ilişkisi gibi bir (şey) dir...
Şener CANÖZ

Kıskanç daha çok sever ama kıskanç olmayan daha iyi sever.
Moliere

Biraz kıskançlık duyarsanız, yaşarken ölmenin ne demek olduğunu anlarsınız.
Will Oursler

Bütün kötü tutkuların en kirlisi kıskançlıktır.
A. Strindberg

Gurur, kıskançlık ve hırs insanların kalplerini ateşleyen üç ateştir.
Dante Alighieri

Güveler, elbiseleri nasıl kemirirse kıskançlık da insanı öyle kemirir.
Saint Chryston

Haset, ateş nasıl odunu yer yutarsa iyilikleri yer yutar, mahveder.
Hadis-i Şerif

Haset, başkasının balını kendi ağzına zehir etmektir.
Cenap Şahabettin

Kıskançlığımız kıskandığımız kişilerin mutluluğundan daha uzun ömürlüdür.
La Rochefoucauld

Kıskançlık, bir güvenin kumaşı yemesi gibi, insanı yer bitirir.
Chraysostorm

Kıskançlık, duyguların en korkuncu olduğu kadar, en aldatıcısıdır da.
Oursler

Kıskançlık, insanı alçaltan ve küçülten bir duygudur.
Tolstoy

Kıskançlık ruhun hastalığıdır.
John Dryden

Sevgi teleskoptan bakar, kıskançlık ise mikroskoptan.
Josh Billings

Susan kıskançlıktan korkmalı.
Riverol

:)

tlyyy1818

Üye
Tepki
1
tulay1834 ıle tulay1818 bu konu ıle ne alak ıstersen o adresten cevap yazayım:)

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
@tlyyy1818

Nick ini değiştirdin sandım, iki ayrı nick in olacağı aklıma gelmemişti, anlayamamışım "özür dilerim" daha anlaşılır bir nick diye öyle yazdım...

Yukarı Alt