Standart Sıklık Parametreleri

U

User

Misafir
@GreenEyes

verdiğin degerli bilgiler için teşekür ederim arkadasım. bu baslık hakkında bundan sonra gereksiz konusan arkadaslar forumdan uzaklastırlacaktır. BURASI BİLGİ PAYLASIM PLATFORUMUDUR. FORMULA 1 PİSTİ DEİL. egerki sizinde eksizk gördüğünüz ve fazladan bilgileriniz varsa eleştiri yerine bilğilerinizi aktarınız. yada susunuz..

U

User

Misafir
@gul_naz
bölüm sorumlusu arkadasımız online oldugunda sorularınızı sorabilirsiniz. iyi forumlar.

Tepki
2
arkadaş sorularını sorabilir ben gördüm kendisini..
Zaten bana özelden yazdığı için tekrar buraya yazmadım.Burdan sorusu olunca yazacak..

sarp230

Üye
Tepki
0
tabi birde nakış hangi kumaşa yapacaksınız kotta farklı ketende farklı ayar vermeniz gerekir kumaşın büzmesi ve dolgu kenarlarında sargı var ise bzmeden dolayı sargı dışarıda yada içerde kalabiliyor deneme yanılma yöntemi kullanıyorum yanlız bazı parametreleri bilmiyorum onları sizlerle paylaşmak istiyorum

sarp230

Üye
Tepki
0
bu bilgiler için tekrar teşekkür ederim greeneyes parametreler için ben çok sık kullanıyormuşum geneldeee

Tepki
2
evet haklısın sarp, kotta farklı interlokta farklı sıklık uygularsın bu biraz da müşterine bağlıdır.müşteri "ucuz olsun elek gibi olsa da fark etmez" derse sıklığı 10 yaparsın ama "sıkı olsun alttan kumaş gözükmesin" derse 4 yaparsın ki bu interlok bir kumaş için fazla bir sıklıktır ama kot için normal..dediğin gibi bazı şeyleri deneme yöntemiyle yapmaktan öğrenmekten başka çare yok.bu verdiklerim ön bilgidir sadece.

Bir de EVA vardır ki bu eva için paremetreler çok farklıdır.
EVA patlak ve pis görünmesin diye 2 yada 2,5 ile yaparım ben.
birde köşelerini üçgen bitiririm mutlaka ki alttaki boşluktan eva çıkmasın diye.

sarp230

Üye
Tepki
0
anlıyorum greeneyes teşekkür ederim peki alt kontur seçimleri parametreleri ni nasıl ayrlıyorsun ben mesela zik zak kısmını çok yoğun yağmıyorum bazen %80 e kadar çıkıyorum sıklık derecesini birde sargı bölümünde asıl değer ve yüzdelik değer kısmı var bunun bilgisi varmı ?? tekrar teşekkür ederim

Tepki
2
Eva için soruyorsan altına hem kenarlardan yürüme adım boyu 23-25 kenarlardan mesafesi 8 verirsin hem de zikzak sargı sıklığı 30-35 kenarlardan mesafesi 7-8 gibi verirsin.

Yüzdelik değer le asıl değer dediğin şey sargının genişliği için kullanılır.
Ya yüzdelik değeri seçersin ya da asıl değeri.yani diyelimki 3 mm sargı yapacaksın.
asıl değer 30 yazarsın olur .
Ama bu 3 mm sargını 1 mm ini içerde 2 mmini dışarda yapmak istiyorsun o zaman asıl değerde yeri varmı eos 3 de şuan göremiyorum bende yok ama eos 2 de var.bir tarafa 20 yazarsın diğer tarafa 10 yazarsın içeride mi dışarıdamı olduğunu deneyerek görürsün.tersi olursa tam tersini yazarsın.
yüzdelik değer vermek istersen sanrıım %70 yazarsan bir kısmı içerde % 70lik kısmı dışarda olur.

Ama genelde asıl değeri kullanırsan ne yaptığını bilerek yapmış olursun.bu konu aplikli işlerde daha önemlidir.

Yukarı Alt