Tabelacılardan Illustrator kullanan varmı ?

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573

Tabelacılardan Illistrator kullanan varmı ?

Arkadaşlar Coreldraw da çok resimli büyük ebatlı işlerde kilitlenmeler oluyor.
Illistratörü denemek istiyorum bazı sorularım var kullanıcılara.

Programdan Memnunmusunuz ?
Zorladığınızda kilitlenme çok oluyormu ?
Çalışma alanı dar diye biliyorum sorun yaratıyorsa nasıl çözüyorsunuz %10 ölçekli mi ?
Çalışma alanını Coreldraw kadar genişletebilmenin yolları varmı ?

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Ne demek kardeşim sen de sağol. Gördüğüm gibi meseleyi şıp diye çözdüm :) Gendim inen gurur neyim duydum :)

Tepki
74
Merhaba,
Sanıyorum, bu sorun A.İ'de print yaparken çözmek mümkün. Ama test etmedim.
Projeyi, A.İ. sayfa sınırları içinde orantılı şekilde çalıştıktan sonra, print yaparken Custom Scale ile olması gereken büyüklüğe aynı orantı kullanılarak print yapılabilir. Veya sanal bir postsript yazıcı ile dosyaya yazılabilir.
Evet burdaki sorun bu PS dosyasını hangi programda açmak gerekir. Elinizdeki RIP, bunu ekrana renderleyebiliyorsa ne ala, oradan test edebilirsiniz. Ama RIP böyle bir yetenekten yoksun ise PS veya Aİ'de açmaya çalışın.
Burada Aİ'nin performansından ziyade, RIP'in performansı sorgulanmalıdır diye düşünüyorum.
Tuncer ÖZKAN

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
Teşekkür ederim Tuncer ÖZKAN.
Ben tasarım da kilitlenme ve çalışma alanı genişliği açısından sormuştum,
öğrendim ki bilgisayar donanımım iyiyse CorelDraw Illistrator ile karşılaştırılamazmış.

Tepki
74
Evet eskiden CD daha makul donanımlarla bile çalışırdı. Fakat hem Indesign hem de Illustrator ile rekabete girişince maalesef program daha güçlü donanımlar istemeye başladı. Corel Draw tutkusu giderek daha fazla harcama yaptıracak gibi. Illustrator'da ise zaten belli bir konfigürasyonun altına asla inmemek gerekiyor.

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
Malesef çalıştığım her iş yerleri gereken donanımdaki bilgisayarları alamadığı için mecburen bulduğum şartlarla idare etmek durumunda kalıyorum.

Yukarı Alt