Tasarım yaparken takıldığınız her konuda sorularınızı buradan yanıtlayalım...

ayasar

Üye
Tepki
0
Herhangi bir tasarım yaparken renk,tipografi yada fotoğraf hepsi birlikte iç içe mi olacak,birde şunu sorayım bir tasarım yaparken önce örnekleri inceleyip inceledikten sonra ekrana geçmeden önce önce kağıttamı çizmemiz gerekiyor?

ayasar

Üye
Tepki
0
Arzu hanım

önceliklen iyi geceler diliyorum.Arzu hanım ben konuya

giriş yapmak istiyorum.Bir afiş çalışması yaparken yada herhangi bir tasarım yaparken

önceliklen nelere dikkat etmem gerekiyor (iletiye ve logoyamı?) dikkat etmem

gerekiyor.Ben daha önce bi matbaaya gitmiştim hiç incelemiyorsun demişlerdi

incele demişlerdi fakat burdada aynı yazıylan tekrar karşılaştım yaratıcılığı geliştirmenin

en önemli yolu incelemek ve araştırmak değil mi biliyorum siz bunu belirttiniz ama ben

tekrar yinede sordum.Birde şunu sormak istiyorum bn örneğin işte diyelim bi broşürü
veya bi afişi bitirdikkten sonra baskıya

nasıl gönderebilirim
?

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Oncelikle Arzu değil Aslı...Pek sorun etmem isim olayını fakat burada dikkatsizliğinize dikkat çekmek istedim...Araştırma inceleme ve çalışma bu iste başarılı olmanın şartlarından bence...Oncelikle okuyup öğrenmeli sonra deneem calismalarinizi burada bizlerle paylaşmalı ve üzerinde yorum yaparak kisisel gelisime katkida bulunulmali...Sartlarimin uygunsuzlugundan dolayi su an daha uzun yazamiyorum..en kisa zamanda okuyup ogrenebileceginiz makalelerin linklerini paylascagim ama yerinizde olsam oncesinde arastirma yapardim...Telden yazdigim icin imla hatalari ve noktalama isaretleri konusunda kusura bakmayin lutfen

sureym

Üye
Tepki
0
S.a arkadaşlar foruma yeni üye oldum fotoshopla ilgilenmeye başladım hazır portallarla uğraşıyorum ve onlara tema yapmak için araştırıken buldum burayı temanın header ve footer kısımlarını yapmak istiyorum işe nerden başlamalıyım cs3 kurulu pc de.. şimdiden teşekkür ederim

firatli

Üye
Tepki
0
Merhaba, aşağıdaki gibi birkaç resmi yan yana getirerek header yapmak istiyorum, layer mask kullanarak yaptım fakat aşağıdaki gibi olmadı. Çizgiler çok belli oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yukarı Alt