Tek linke tıklayınca aynı anda iki frame' in değişmesi

Tepki
0
Gerçi başlık açıklayıcı oldu.

Benim istediğim herhangi bir linke tıklayın iki frame' i aynı anda nasıl değiştirebilirim.

Sayfada 3 frame var. Linkim top frame' de ve ona tıklayınca hem main hem de left frame' i değiştirmek istiyorum.

Teşekkürler...

AliAkgun

Üye
Tepki
0
> Cok emin degilim ama pek öyle olmaz gibi geliyor.. Yani benim bildiğim kadarıyla öyle bir özellik yok...
> Peki left ve main farme i tek frame olarak yapsanız.. yani sayfayı top ve main frame olarak 2 frame den oluştursanız olmaz mı?...

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
İki frame'nin isimlerini aynı yaparsan istediğin olur..

AliAkgun

Üye
Tepki
0
> Ama o zaman main farme de açılması gereken resim left te de açılacak.. aynı isimde oldular ya artık... weight=100 pixel lik yerde main frame açınca karman çorman olur gibi geldi.. yada tam tersi.. frame isimleri aynı olursa içerikleride aynı yüklenecektir... oysa Enes kardeşimiz tek linkle 2 farklı frame e 2 farklı kaynaktan veri aktarmak istiyor...
> Vallahi Enes kardeş.. uzun zamandır web sayfası yapmadım.. dreamweaver ın alt ayarlarında belki birşeyler vardır.. Hatırlamıyorum.. ama bence en kesin çözüm top ve main olarak 2 framele çalışman...
> Sonuca ulaşırsan, burada bizimle de paylaşman iyi olur.. Bende merak ettim şimdi...

Yukarı Alt