Telefon Hat Parası Vermeden ADSL Abonesi Olmak (Mutlaka Okuyun)

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
3 Nisan 2008
Mesaj
2.630
Tepki
89Özgür ADSL için yapmanız gerekenler


ADSL Hizmeti Satın Almak İçin Sabit Telefon Hizmeti Satın Almak Veya Sabit telefon Hizmeti Aboneliğinizi Sürdürmek Zorunda Değilsiniz.
Bunun için öncelikle aşağıdaki örneğini doldurarak, Türk AŞ. TELEKOM A iadeli taahhütlü mektup ile gönderiniz:


********************************************

Türk Telekom AŞ. ne,

Halen … … … nolu sabit telefon ve ………… nolu ADSL hatlarının kullanıcısıyım.
İşbu bildirimimden itibaren 10 günlük süre içinde, kullanımımda olan … .. … nolu sabit telefon hizmetinin sona erdirilmesini ve …… nolu ADSL. Hattı hizmetinin verilmesini telefon hattının, halen kullanmakta olduğum ……….. nolu ADSL hizmeti sürdürülmesini dilerim.


Ad, Soyad

İmza
********************************************

Bu mektubun Türk Telekom’a ulaştığı tarihten itibaren 10 günlük süre içinde talebiniz yerine getirilmez ise, aşağıdaki dilekçeyi hizmeti satın aldığınız yerde, kaymakamlık binasında (illerde Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüklerinde) faaliyet gösteren Tüketici Sorunları Hakem Heyetine, ücretsiz olarak vererek başvurunuzu yapabilirsiniz:


İadeli Taahhütlü Mektup Örneğini Buradan indirin


********************************************


Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Sayın Başkanlığı’na,


Halen … .. … nolu sabit telefon ve ……… nolu ADSL hizmetinin kullanıcısıyım.
Kullanımımda olan … .. .. nolu sabit telefon hattının iptali ve ….. nolu ADSL hizmetinin verilmeye devam edilmesini içeren talebim karşı taraf Türk Telekom AŞ. ne iadeli taahhütlü mektup ile bildirilmiş ise de, talebim Türk Telekom AŞ. tarafında yerine getirilmemiştir.


Ekteki Nevşehir ve Kocaeli Tüketici Sorunları Hakem Heyeti ve Tüketici Mahkemesi kararları, yargılama sürecinde yapılan bilirkişi incelemesi sonucunda verilen bilirkişi raporları ile iki hizmetin dilediğimde ayrı ayrı satın alınabileceği ve Türk Telekom AŞ. tarafından bu dileğimin yerine getirilmesinin zorunlu olduğu yargı kararları ile sabittir.


Bu nedenle kullanımımda olan … .. .. nolu sabit telefon hizmetinin sona erdirilerek ……. nolu ADSL hizmetinin verilmeye devam edilmesine karar verilmesini dilerim.


Ad, soyad

İmza
Ekler:
1- … .. .. nolu sabit telefon hizmeti ve ….. nolu ADSL hizmeti abonelğime ilişkin fatura örnekleri
2-Türk Telekom AŞ.ne gönderilen iadeli taahhütlü talebim ve alındı belgesi
3-Nevşehir ve Kocaeli Tüketici Sorunları Hakem heyeti kararları, bilirkişi raporları ve Tüketici Mahkemesi kararları.
********************************************  • Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Dilekçe Örneğini Buradan indirebilirsiniz  • Nevşehir Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Kararı Buradan indirebilirsiniz  • ADSL Bilirkişi raporu Buradan indirebilirsiniz  • Kocaeli TSHH ve 3. Asliye Hukuk Mahkemesi Gerekçeli Kararı Buradan
indirebilirsiniz
Kaynak: tuketiciler
 

tweety

Üye
Kayıt
14 Kasım 2009
Mesaj
16
Tepki
0
bunu daha önce yapan biri varmı ve işe yarıyor mu tam olarak ? sonradan boşa ugraşmak istemem ama ben sırf ADSL ye bağlanmak icin hat parası veriyorum :S
 

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
3 Nisan 2008
Mesaj
2.630
Tepki
89
Ben ilk basamak olan telekoma dilekçe olayını geçtim :) 10 gün geçti cevap vermediler. Şimdi diğer yerlere başvurumu yapcam. Sonuçları size burdan aktarırım.
 
Yukarı Alt