tipografi nedir?

U

User

Misafir
grafikerler.org tipografi kullanılarak cizilmiş logosu var ömer yıldız da söleyin eklesin tipografi çalışması olarak. bu baslıgada oldukca uygun bir çalışma. ben yine tipografi bölümünü actıgımda gerekli tüm bilgileri vermiştim zaten. tipografi örnekleri ve tipografi çalışmalarım baslıgı altında tipografi bölümnde olacak. aslında acık söleyim arzu hanım. ben yukarda arkadas soru sormuş onu gördüm tipografi hangi programda yapılır demiş. sizin cevabınız. o kadar basit geldki bana tipografi o kadar basit deil . neyse kolay gelsin.

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
@User

Sorduğunuz sorunun farkındamısınız sayın user... Benden elle çizilmiş tipografi örnekleri istediniz... Grafikerler.org logosu kağıt kalemle yapılmış bir tipografi örneği değil, sizin eklediklerinizde öyle değil, siz bana kağıt kalem ile çizilmiş tipografi örneği eklermisniz demişsiniz bende ona istinaden cevap yazdım...

Benim sözkonusu üyeye verdiğim cevabı ne yazıkki anlayamamışsınız... Üye tipografi nasıl yapılır diye sorsaydı cevabım farklı olurdu... Fakat tipografi hangi programla yapılır demiş... Ben tipografi yapmanın programlarla sınırlanamayacağını çok basit anlattım... Tipografi yapabilen kağıt kalemlede yapar bunun için şu programda yapılır demek çok saçma demek istedim... Sizin bu soruya cevabınız ne olurdu çok merak ettim doğrusu... Freehand'de yapılır ya da corel de mi diyecektiniz...

Bana cevap yazmaktan vazgeçip üyeye cevabı siz verin isterseniz... Ben tipografinin yazı yazma sanatı olduğunu ve elle bile yapılabileceğini, hatta zaten eski dönemlerde elle yapıldığını biliyorum...

Burası grafikerler paylaşım platformu benimle sizin tartışma platformunuz değil, ne derdiniz varsa özel mesaj yolu ile iletişime geçin, Günlerdir bütün konularımın altına yazdığınız mualefet mesajları ve neredeyse tarihten kalma mesajlarımdan alıntı yapıp yaptığınız mualefeti anlamış değilim... Sırf işi kişisel tartışmaya döndürmemek için kendi konularımın altındaki mesajlarınıza cevap yazmıyorum. Kişisel tartışmaya döndürdüğünüz anda bu dakikadan itibaren mesajlarınız silinecek devamı halinde forumdan uzaklaştırılacaksınız...

Saygılarımla...

Yukarı Alt