Türkçemiz

Durum
Konu kapatılmıştır.

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
Tüm üyelerimize merhaba. Bahsedeceğim konu zaten Kurallar bölümünde Türkçe Kullanımı hakkında mevcut. Fakat görüyorum ki pek kaale alan yok ve bu yüzden tekrar hatırlatma gereği duydum.
Lütfen mesaj yazmadan önce ve üye olurken diğer kurallar dahil olmak üzere lütfen bu maddeyi dikkatlice okuyalım:

Değerli Üyelerimiz;
https://www.grafikerler.org/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz/10729-turkce-kullanimi-hakkinda.html Türkçe. Türkiye demektir. Hepimiz Türkçe'yi düzgün bir biçimde kullanmaya gayret edelim.

• Düzgün Türkçe kullanmayan
  • Bir büyük bir küçük harf kullanan
  • Chat (msn) diliyle baştan savma yazılar yazan
  • Türkiye Türkçesi'nde olmayan q, w, x harflerini kullanan
  • Cümle içerisindeki her kelimeyi büyük harfle başlatan Üyelerimiz

Yönetim tarafından uyarılacaktır. Tutumlarını devam ettirirlerse mesajları silinecektir!

Asıl olan bu forumda temiz ve doğru Türkçe'nin kullanılması, Türkçe yazım kurallarının en iyi şekilde uygulanması ve Türkçe iletişimin kurulmasıdır. Türkçe'nin bozulmasına, bozuk Türkçe yazılmasına asla izin verilmeyecektir.

Türkçe yazım kuralları için buraya tıklayabilirsiniz.

Saygılarımızla

Grafikerler.org Yönetimi.

Tüm üyelerimize iyi forumlar dilerim.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Tesekkurler Org, bu yerinde bir hatirlatma olmus.
Turkce'yi duzgun kullanmamiz bize her acidan gereklidir. Bu gereklilik evvela Ulusal acidan milli bir baglayicilik teskil eder ve yine bu gereklilik ulke sinirlari icerisinde bir vatandaslik gorevidir. Bazi ulkeler dillerini birakin kendi ulusal sinirlarini, dunyada dunya dili haline getirebilmek icin cok buyuk yatirimlar yapip cok somut adimlar atarken ve bu amaclarini kismen de olsa gerceklestirebilmislerken bizler ulusal dilimizi daha kendi icimizde dahi barindiramiyorsak...

Durum
Konu kapatılmıştır.
Yukarı Alt