Üstadlar monitör için acil yardım

Tepki
0
Merhabalar,
Ekran konusunda baya büyük bir sorunum var ve ofset baskı yapıyoruz. Daha önce MAC ve LaCie ekran kullandığım için PC'den ve PC ekranlarından daha doğrusu donanımlardan hiçbirşey anlamadığımdan üstadların yardımına ihtiyacım var. PC'yi yeni topladık özellikleri aşağıdaki gibidir.
İŞLEMCİ İ7 4820 K 2011 3,7 MHz 10MB
EKRAN KARTI ASUS HD7850 1GB DDR5 256 Bit
ANAKART ASUS P9X79 SOKET 2011 DDR3 2400MHZ
RAM CORSAIR Vengeance 2x8 16GB Dual Channel DDR3 1600MHz CL9 Siyah Soğutuculu
HARDDISK SEAGATE 1TB SATA3 64MB 7200RPM HDD-
KASA GIGABYTEGZ-IF-233 KASA GIGABYTE 550W ATX TOW SIYAH USB 3.0
DVD ASUS 24 B5 ST-
SSD 250GB SAMSUNG 840 EVO 540/520
ASUS PB278Q Profesyonel seri monitör almayı düşünüyorum ama ama işte üstadların onayına ihtiyacım var. Bu bahsettiğim IPS ekran ofset baskıya iş hazırlamak için uygun mudur. Lütfen grafikerler acil yardım eder misiniz.

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Bahsettiğiniz asus monitör hakkında pek bilgim yok ama HP ve DELL bu konuda daha tecrübeli firmalar fiyat olarak da Apple ve Lacie vb marakalara göre daha uygun seçenekleri var. Başta renk ayarı yaptığınız takdirde rahatlıkla kullanılabilir.
http://www.is-istasyonu.com/Profesyonel_Monitörler bu adresten kontrol ediniz.

farukakgun

Üye
Tepki
0
Ben dediginiz monitörü kullanıyorum ips kaliteli mat ekran bi monitör çok memnunum. Renk doğruluğu, her yöne ayarlanması, 4 usb 3.0 çıkışı ile harika bi monitör.

zafografi

Üye
Tepki
5
ben bu konuda asus'un pa PA248QJ veya fiyatı daha uygun olan PB238Q modellerini öneriyorum. eizo veya apple'in kalitesinde olmasa da grafik tasarım için uygun fiyata bulunabilecek en iyi monitörler bence. en önemlisi de görüntülerde göz yoran parlaklık bu modellerde yok. dipnot: bağlantı olarak hdmi özelliğini kullanmanız görüntü kalitenizi daha da arttıracaktır. bunun için yanında hdmi kablosu da almalısınız. tabi ekran kartınızda da hdmi çıkışı olması gerekiyor.

Yukarı Alt