Vista'nın o meşhur ' Aurora efekti ' @merteral

merteral

Üye
Kayıt
1 Ağustos 2007
Mesaj
815
Tepki
27
öncelikle yeni sayfamız 600x500 ebadında olmalı ve arkaplan aşağıdaki gibi gradient uygulanmalıdır (renk kodları #3C580E ve #A4D23B ) :Böyle bir görüntü elde etmelisiniz:daha sonra yine gradient tool (G) seçip aşağıdaki ayarları yapıyoruz:Şöyle bir görüntü olmalı:Artık Arkaplanımız hazır ;)

sıra aurora efektinde , şimdi pen tool(P) ile böyle bir yol çiziyoruz:(Convert pointle isterseniz şekli değiştirebilirsiniz..)

şimdi sağ tıklayarak make selection yapmalısınız.


Default setting ayarlarınızı aşağıdaki gibi yapın böylece herbir auro efekti için ayrı ayrı uğraşmak zorunda kalmazsınız ;)Şimdi gradient tool(G) ile bu seçim alanını yaptığımız ayarlar ile boyuyoruz(yönlere dikkat!!!):şimdi 3-5 defa daha aynı türde aurora lar yapıp şu şekli elde ediyoruz:Auroralarımız hazır halde, şimdi işleri daha ilginç bir hale getirelim. Arkaplan(Background) Layer'ımızın üzerindeki göz işaretine tıklıyoruz böylece şimdi sadece aurora layerlarınızı görebilirsiniz ;) daha sonra yeni bir layer açın ve image-> Apply image deyin ve aşağıdaki ayarları yapın:Daha sonra göze tekrar tıklayarak arkaplanı görünür hale getirin ve Filter-> Blur-> Gaussian Blur seçip radius olarak 7 yi seçin ve layer' sol üst köşeye kopyalayın ve opasiteyi %65 e ayarlayın ve aynısını kopyalayıp sağ alt köşeye aşağıdaki şekildeki gibi yerleştirin:Güzel görünüyor değil mi?

Şimdi başka birşey daha yapalım. Yeni bir layer açın ve apply image deyip aynı önceki ayarları uygulayın.

Daha sonra Image -> Sharpen -> Sharpen yapın ve bunu bir kez daha tekrarlayın. İşte sonuç:Eğer isterseniz piksel oranını 1600x1200 yapıp wallpaper olarak da kullanabilirsiniz.

@merteral
 
Kayıt
8 Ağustos 2007
Mesaj
2
Tepki
0
elinize sağlık ama benim anlamadığım sey bu:ilk once yeşil rengi açığa doğru gidiyor bunu nasıl yaptığınızı anlatır mısınız?
şimdiden tesekkrler:confused: :confused:
 

merteral

Üye
Kayıt
1 Ağustos 2007
Mesaj
815
Tepki
27
@beratsisman

Photoshop ta layer ---> new fill layer ---> daha sonra buraya sol taraftaki toollardan gradient tool 'u seç bunu ctrl + G kombinasyonu ile de yapabilirsin daha sonra renk kodlarını gir ve renk yönünü tayin et daha sonra ok de.

İyi çalışmalar (öncelikle photoshop kısayolları ve özellikleri konularını lütfen okuyunuz.)

@merteral
 

mehmetemin

Üye
Kayıt
23 Ağustos 2007
Mesaj
2
Tepki
1
Yazmazsam Klavyem Bozulur Diye çok Korktum!
Ama Gerçekten Güzel Olmuş Kardeş Tabi Emeğe Ve Bilgiye Saygi Kutlarim
 
Yukarı Alt