Windows Problemlerini Tek Tuşla Çözün

Kayıt
7 Ocak 2009
Mesaj
534
Tepki
7
Tekstil Grafik Kursu
Yakında Windows problemleriniz bir tuşla çözebileceksiniz. Windows kendi sitelerine bir tuş koymaya başladı. Bu sayede Windows kullanıcıları karşılaştığı problemlerin detaylarını öğrenebilecekler.

Microsoft, kendi işletim sistemini kullananlara yönelik projesini başlattı. Artık yardım sayfalarında ‘Fix it’ tuşu bulunuyor. Bu tuşa basıldığında binlerce sayfa taranarak istenilen sonuca en yakın olanlar kullanıcıya sunuluyor. Bu tuş Windows kullanıcıların problemlerini çözmeye yardım edecek, öyle ki masaüstündeki Internet Explorer ikonunu yeniden düzenlenecek ve Vista Medya Center’ın DVD kütüphanesine girmeye olanak sağlayacak.

Microsoft, yazılım hataları ile ilgili raporuna göre çabuk tamir sistemlerinin uzantılarını da planlıyor. Microsoft insan deneyimlerinden ortaya çıkan hatalarla ilgili olarak büyük bir bilgiye sahip. Bu bilgileri kullanıcıya çabucak ulaştırmak istiyor. 'fix it’ sistemi de bunun için geliştirilmiş. Ayrıca Microsoft bu proje ile ufak problemleri gidererek geri dönüşlerin azaltılmasını istiyor.
 
Yukarı Alt