WordPress'i Kurdum Neler Yapmalıyım

Tepki
0
Bu derste WordPress'i kurduktan sonra neler yapabileceğimiz konusunda ve diğer bilgiler konusunda bilgilendirmek istiyorum

Arkadaşlar WordPress'i kurduktan sonra birkaç tavsiyem olacak.

1- İlk olarak WordPress'in sabir kullanıcısı olan admin'i değiştirmenizi tavsiye ederim. Yeni bir kullanıcı açarak site yöneticisi yapalım ve sabit kullanıcı olana admini'i güvenlik için silelim.

2- SEO için etkili olan kalıcı bağlantı yapısını düzenleyelim.

Yıl Ay ve Yazı şeklini tavsiye ederim. Özel olarak düzenleyebilirsiniz.

3- WordPress'te yerel sunucu dizinine erişmeyi engellemek için /wp-content dizini altına index.html dosyası atmanızı tavsiye ederim. Ziyaretçileriniz bu dizine erişerek upload ettiğiniz dosyaları ve kullandığınız eklentileri görebilir.

4- Sitenizdeki ziyaretçi istatistiklerini inceleyebilmeniz için StatPress adlı eklentiyi kurmanızı tavsiye ederim.

5- Sitenizin sql tabanını yedeklerken veritabanınızın şişmemesi için ayda bir phpMyAdmin'den wp_statpress tablolarını boşaltmanızı tavsiye ederim.

6- Yazmış olduğunuz yazılara etiket yazınız ve kategori mutlaka belirtiniz.

7- Kalıcı bağlantı yapısını güncelledikten sonra .htaccess dosyanızı değiştirmeyi unutmayın.

8- Yazılarınızın sık sık dışarı aktarmasını yaarak yedek alın.

9- All in One Seo Pack eklentisini kullanarak Google'da ön sıralarda çıkmaya çalışınız. .bu eklenti oldukça faydalı.

Bunlar başlangıç için yeterli diğer derslerde uzmanlaşma yollarını takip edebilirsiniz.

D3VRAN

Üye
Tepki
0
Ay gün ve yıl gereksiz. postname yeterli

4- Sitenizdeki ziyaretçi istatistiklerini inceleyebilmeniz için StatPress adlı eklentiyi kurmanızı tavsiye ederim.

Gereksiz. Ne kadar çok eklenti o kadar çok açık!

7- Kalıcı bağlantı yapısını güncelledikten sonra .htaccess dosyanızı değiştirmeyi unutmayın.
Anlamsız? Değiştirmek yerine 777 yaptığınız dosya chmod iznini 644 olarak değiştirin.

8- Yazılarınızın sık sık dışarı aktarmasını yaarak yedek alın.
Burayı biraz düzenle :) hehehe gülme tuttu :)

Birde hacklenmek istemiyorsanız ftp ve panel şifrelerinizi 1234567 yapmayın :p

Funda

E=mc²
Tepki
9
Just wanted to say that you have some awesome content on your website!
Keşke birde Türkçe alt yazı geçseydin !!

D3VRAN

Üye
Tepki
0
Pek fazla ingilizcem yok ama türkçesi 'Harika bir siteye sahip olmanızı isterdim!' gibi birşey yazıyor Yönetici abla :)

Funda

E=mc²
Tepki
9
Bende ingilizcesini bilerek , bir imada bulundum kendilerine...

D3VRAN

Üye
Tepki
0
Tamam abla ben aradan çekiliyorum dayak yemeden :p Ben sizi arkadaşla baş başa bırakayım :) İyi çalışmalar abla :)

Funda

E=mc²
Tepki
9
Rica ederim olur mu öyle şey...Herkesin anlayacağı , ortak dilimiz olan güzel türkçemiz dururken, ingilizce yazmak istiyorsak hiç değilse altına da bir not düşmek lazım gelir diye düşünüyorum :)

D3VRAN

Üye
Tepki
0
Şahıs diğer sistemler gibi bana göre 'bot' gibime geliyor :) ayrıca güzelim Türkiye'den değil yurt dışından katılıyor. Daha İP yer hesaplamalarına girmiyorum :) Bu yüzden aldırış etmemekte fayda var abla. Olur böyle şeyler :)

Yukarı Alt