XP de İnternet Hızınızı Artırın

Abdullah Şahin

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
89
Windows Xp kullandığınız bant genişliğinin %20'sini kendisine saklıyor
buda sizin internettteki işlerinizin aksamasına bile neden olabiliyor.Hepiniz birçok kez Turk Telekoma kızsakta bu yavaşlamanın bir nedeni de XP nin kullanıcılarına koyduğu XP sınırlamasıdır.Bu sınırlamayı iptal ettikten sonra sisteminizde yaklaşık 6 kilobit'Lik bir hız verimi alacağız. Bu çok fazla olan bir değer değildir ama yinede hızın arttığını fark edeceksiniz.

**İlk olarak Başlat/çalıştır deyip ve oraya gpedit.msc yazıp entere basıyoruz.
**Bilgisayar Yapılandırması'dan Yönetim Şablonları

**Oradandan Network yani Ağ bölümüne giriyoruz.

**Şimdi sol exploerer penceresinden QoS Packet Scheduler yani QoS Paket Zamanlayıcısın'ı secin

**Sağ pencereden 'Limit Reservable Bandwidth (Ayrılabilir Bant Genişliğini Sınırla)' seçeneğine sağ tuşla tıklayarak properties'e(özelliklere) girin

**Şimdi burada not configred (yapılandırılmadı) , Enable(etkin) ve disable (devre dışı) seçeneklerinden ENABLE'ı (etkin) seçin
**Oradaki yüzde yirmilik oranı %0 olarak değiştirin.Azda olsa hızınızda bir artış olacaktır.

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra band genişliğinizin tümünü kullanabileceksiniz.

User4

Forumdan Uzaklaştırıldı
Tepki
39
Ben Vista kullanıyorum, Xp kullananlara Allah sabır versin :)

Buse Türüdü

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
103
Gerçekten de artış oluyormuş, türktelekoma kızıyordum hep, neden hızımız bu kadar düşük diye ama meğersem xp çalıyormuş:D

Güzel bir bilgi olmuş Abdullah Bey, +rep:)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Bu önemli bilgiler için teşekkürler Abdullah Bey...

erdemcagla

Üye
Tepki
26
türk telekom 4 mbit bağlantıyı 89 ytlye sunuyor.

Ama başka yerlerde 16 mbit bağlantı ( 1,7 mb / SN) ayda 15-20 euro.

Yani hem bizim cebimizden dünyanın parasını alıyorlar hemde kötü hizmet veriyorlar!

2-3 GB dosyayı indirmek için bilgisayarı 1 gece açık bırakmam gerekiyor. Sonra adsl hızlı internet 4 kat hızlı turbo vs.vs.

Saygılar.

Tepki
8
Dediğin doğru biz birşeyleri geliştirmektense bazılarını örnek almaya çalıştıkça bu böyle olur. Onlar geliştirir biz arkalarından gideriz ve 2 katı fiyat öderiz ve geliştiremeyiz de kendimizi

Yukarı Alt