yaprak ofset logo çalışması

Serkan Baysal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
76
2.Çalışmanız 1.ye göre daha güzel olmuş. Fakat CMYK'yı simgelemek için 4 adet yaprak kullanmanız gerekmezdi. Ya 50 renk olsaydı ;) Yaprağı değişik şekillerde 4'e bölerek renklendirebilirsiniz. Ofset yazısıda çok büyük olmuş. Onuda küçültürseniz sanırım daha hoş gözükecektir.

Saygılar.

ibosa

Üye
Tepki
0
yorumun için teşekkür ederim serkan ancak evet cmyk 50 renkten de oluşsa sanırım dediğin gibi yaprakları dört eşit parçaya bölüp bir renk pınarı haline getiririm aslında fena da olmas sanırım :)

Başarılar...

Tepki
100
ilk çalışmanızın renkleri güzel değil.
ikinci çalışmanız diğerine göre daha olgun.
serkan beyin yaprak konusundaki söyledikleri doğrudur.
yaprak ve ofset yazıları üzerinde bir tipografi düşünülerek dağınıklık biraz toparlanabilir.
kolay gelsin, iyi çalışmalar...

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
Peki bizim işimiz acaba kasaplık olsaydı Kanlı Revanlı Bi Koç kafası mı kullanacaktık????

yani pek anlam veremiyorum illa mesleğimizle ilgili bir figürü aramak ya da kullanmak zorunda mıyız?

ya da firmanın baş harflerini kullanarak bi logo yapmak zorunda mıyız????

O zaman bi taşıma şirketimiz olsa müşterimiz; adı da İlke Taşımacılık olsun (eğer böyle bi firma varsa lütfen kendisi ile ilgili bir yazı olarak düşünmesin :D)

O zaman logomuz aynen şu şekilde olacak demektir:

İ ile T'yi yan yana değişik yazı karekterlerinide oluşturacağız yani İT edeceğiz (kusura bakmayın) sonra bunu bir kamyon, tır veya dünya üzerine yerleştirip logo yaptığımızı düşüneceğiz.

Bunu neden anlatıyorum. Lütfen yapılan işlerde biraz daha marjinal düşünceler katmaya çalışalım. Yani herkesin yaptığı şeyi tekrar ederek basma kalıp dar bir çerçevede kalmayalım.

Kendimizi daima geliştirmek için daha geniş açılı düşünceler edinelim.

Bu yazdıklarım yukarıda arkadaşımızla ilgili bir yazıt değil sakın yanlış anlaşılmasın.

benim burada dikkat çekmek istediğim şey tasarımları yayınlamadan önce ve yaparken öncelikle düşünmek ve hayal etmek. bakın bunları başabilirseniz emin olun daha güzel işler çıkar.

Benim Prensibim şudur: bugun yaptığım tasarımı, yarın beğenmem....

elinize sağlık, kolay gelsin.

ibosa

Üye
Tepki
0
aslında orda yaprağı işletmeyi simüle etmesi için bırakmadım ben orda cmyk yı biraz olsun ön plana çıkarmak istedim herkese teşekkür ederim ;)

ibosa

Üye
Tepki
0
arkadaşların yorumuna gerçekten katılıyorum baş harfleriyle logo isteyen mi diycen aslında onu isteyenler suçlu değil suçlu olan yapan kişidir ikna kabiliyetleri yetersizdir yanılıyorsam lütfen söyleyin ancak sizinde gördüğünüz gibi yapraklardan damlayan boya eşsiz bir güzellik katmış ve yaprak konulmasın fikrini adeta ortadan kaldırmış

belkide yanılıyorum benim fikrim :) kolay gelsin arkadaşlar

Fatih Çelikhan

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
4
:) hey allahım boşa yazıyorum sanırım. gayet açık ve net bi şekilde yukarıda ornekleri ile anllattım eğer bu rağmen yazdıklarım anlaşılmıyorsa dıyecek bişeyim olamaz ne yazık.

Sadece kolay gelsin ve başarılar demek dışında.

ibosa

Üye
Tepki
0
:) kardeş biraz gırgır olsun ama demi ;) seni çok iyi anlıyorum ve başarılar diliyorum

Yukarı Alt