yardımcı olurmusunuz, baskı ve renk ayrımı ...

supo

Üye
Tepki
0
merhabalar yardıma ihtiyacım var çoğunuzun bildiği kadarıyla geçişli tişörler moda şu aralar bildiğim kadarıyla serigraf baskı yapılmakta fakat bu geçişli tişörtler bizim bildiğimiz renk 3 leminden farklı rgb yada cmyk olarak değil
renker okadar yoğun ki 8 renge kadar ayrım yapmak gerekiyor. tam olarak açıklamam gerekirse tişörtü bildiğimiz resim formatında fakat renkler tektek değilde hepsi iç içe nasıl bir alev gördüğümüzde renkler iç içe orda da aynısı resim yani bunu baskıya vermem gerekiyor fakat ben bu renkleri baskıya nasıl verebilirim 7yada 8 renk olarak geçişleri bir türlü yapamıyorum yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim eğer daha detaylı yardımcı olabilcek varsa
iyi çalışmalar

Tepki
59
@supo

yontem 1:sanırım senın anlatmak ıstedıgın sey transfer baskı yanı fotografın goruntusundekı butun renklerı yansıtıyor onu yapmak ıcın cmyk olarak calısmak gerekıyor ve

yontem 2:eger tramlı olarak gecıslı dıyorsaznız o yontem bıraz farklı 2 renkten dogan 3 renk yanı o rengı yayarlamak daha dogrusu tram bilesenlerını ayarlamak
biri fazla tram bırı az tram olursa renkte ton yapar

yontem 3:dedıgınız gıbı 8 ren olarak ıstıyorlarsa 8 renk baskı kapasıtelerı olmaları lazım eger varsa 8 renk kapasıtelerı o zaman 8 rengıde calısacaksınız

benım onerım ıse cmyk olarak calısmanız coklu renlerde yada fotograflarda
en basıt yontem cmyk yontemıdır bunuda, desenı cmyk ya donusturup renklerı sayfaya kopyalamanız ve genklerın ustune bınen tonları dodge tool ıle temızlemenızdır temızleme bittikten sonra tran degerlerı her desene ve ebata gore degısmekterır ayrıca baskı sıralamsı da vardır baskı sıralaması
yellow blue maganta black olarak sıralanır altıada once fon basılırsa renkler beyaz uzerıne daha canlı cıkar tram degerlerı ıse
yellow 33-48 blue 48-33 maganta 45-60 black 60-45
saygılar ceddındeden

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
deseni photoshopta actıktan sonra resulationsunu 408 dp i yapaıp cmyk moduna ceviriniz daha sonra multichannel yapınız multichannel yaptıktan sonra her 4 renkge de 45 derecelik açı 53 değerinde tram veriniz baskı sıralaması cyan magenta yellow black olmalıdır ve mutlaka fotofilm boyası kullanılmalıdır iyi çalışmalar dilerim

supo

Üye
Tepki
0
merhaba arkadaşlar
ben cmyk oluşan renkli bir resmi photoshop kullanarak 7 veya 8 renkte pantone olarak renklendirmek istiyorum bunu derigrafi basımına uygun olarak yapacağım ancak iş resim olduğu için bu resmi her renk yoğunluğu için ayrı pantone kullanmam gerek bunu photoshopta yapmanın farklı yolları varmı
ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

Tepki
59
ewt var yukarda superturkısman ve kendı yontemlerımızı anlattık uygulama sana kalmıs gorsellıgı bozmayacaksan bu yontem on basarılı yontem ben bunu emprıme baskı
boyalarında bastırıyorum bır cok kez yaptık ve hepsındede net sonuc aldık

Superturkishman

Emprime
Tepki
5
@supo

resminizin orjinali kaç renk ise renk alma yöntemini kullanarak yapabilirsiniz lakin cmyk daki kanalları 7 8 renk vermeniz biraz zor

ersinpl

Üye
Tepki
0
selam ben ersın serıgraf ustasıyırm bu tur işlerde acık renkler sısırılır koyu renkerlın acık renklerı kapatma olasılıgı yuksek oldugu ıcın işe acık renklerden baslanır ama yınede resmı gormekte fayda var

Yukarı Alt