Yardımcı Olursasınız Sevinirim

Tepki
0

Siteme Resimdeki gibi kutucuklar eklmek istiyorum ama alt resımdeki gibi 3 tane ekliyebiyorum 4 ncusunu ekledıkten sonra 3 ncu kutunu altına gecıyoo sağına geçmesi gerekirken yardımcı olursanız sevınrım

futurist

Üye
Tepki
9
anladığım kadarıyla şöyle yapman gerekiyor
ilk kutuyu oluşturuken css menüsünden box flout:left ayarı yapacaksın. ikinci kutu içinde aynı
ilk iki kutu yan yan gelir
sonra ben biraz kod sayfasına alışık olduğum için kod sayfasında bu 1-2 divin altına tekrar bir div oluştur onun da ilk olanı yani senin deyiminle 3. kutuyu yukarıdaki gibi box flout left ayarını yapıp 4. kutuyuda aynısı yaparsın.
çok mu karışık anlattım biraz acelem var şimdi çıkacağım. anladığın kadarını bir dene tekrar yorum yaz buraya elimden geldiğince yazarım aynı problemi bende bir ara yaşamıştım . hatırlamaya çalışırım. kolay gelsin

Emre ÇETİNER

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
17
eklediğin kutucukların boyları tam mı bunu kontrol et. Tam ise kutulara boşluk vermek için margin ya da padding verdiysen sorun ondanda olabilir. Bu değerleri eklediğin zaman şöyle anlatıyım. Örnek alanımız 800 piksel olsun ve 4 kutu şeklinde yapacağız yani 200px'den 4 adet. toplam 800 piksel tam olarak 4 ünü yanyana sıralar. Aralarına boşluk vermek için margin verdik ve 20 px verdik sağdan soldan 20px = 40 px yapar 4 kutu için 160 px yapar. 800 + 160px 960 px yaptı alanımız 800 piksel olduğu için içine sığmayınca son kutuyu bir altına aldı mantık bu. Bu şekilde düzenlemeler yapman gerek. Kutulardan 40px kısarsan yani 200 px deil 160px yaparsan bu alana tam oturucaktır.

Yukarı Alt