yardımlarınızı bekliyorum

deniz_nur

Üye
Tepki
0
bende grafiker olmak istiyorum ama karakalemim çok kötü bana yardım edermisiniz yoksa yetenek sınavında takılacam...
ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

C_a_K_a

Üye
Tepki
0
Nasıl bi yardım istediğini tam yazarsan arkadaşlarımız size yardımcı olmaaya çalısırlar ...

U

User

Misafir
@deniz_nur

grafiker olmak için illa karakelemizniz kuvvetli olması gerekmiyor.
yetenek sınavı derken resim sanatından mı bahsediyorsunuz?
daha acıklayıcı bilgiler yazarsanız grafik tasarım ve resim sanatı hakkında bilgimiz yettiğince yardımcı olmaya calışalaım..amacımızda zaten bu degilmi bilgi paylasmak.

deniz_nur

Üye
Tepki
0
ya ben aslında içeriğini bilmiyorum grafik içinde yetenek sınavıyla almıyolarmı şimdi ben lisedeyim ve grafik bölümü okuyorum hocalar karakalemin çok önemli olduğunu söylediler ama ben beceremiyorum :(

BiGG_BoSS

Üye
Tepki
0
Arkadaşım bi arkadaşım vardı boluda grafikerlik okuyor youtubede afromanyak yazarsan bi kaç çalışmasını görebilirsin.. + bildiğim kadarıyla çizim teknikleri
1- Önce ne yapacağını kafanda tasarlıosun
2- Kros olarak iskelet çiziyorsun
3- Kroslar doğrultusunda biraz biraz şekillendiriyorsun
4- İçeriğini tamamlayınca gölgeleri veriyorsun nesne üzerine
5- En son olarakta ışığın sağdan vurduğunu varsayaraktan sol tarafı çok hafif tarıyorsun..
Okulunu okumadım ama o arkadaş böle annattı :D

U

User

Misafir
@deniz_nur

arkadasım herseyden önce programları örenmen sart.
zaten üniversitede gerekli eğitim alırsında.
sana tavsiyem bol bol programları incele.
bol bol resim çalış gördüğüm herseyi resmet (iyi veya kötü) elini alıştır.
ve cok iyi gözlemle yapılan her türlü çalışmayı film afişlerini dergileri gazeteleri.aklına gelen görsel reklam ve masa üstü yayıncılık konusunda eline ne gecerse oku ve uygula..

BiGG_BoSS

Üye
Tepki
0
@MehmetBozaslan

Hocam k.bakmayın ama yanlışınız var arkadaş lisedeymiş yani üniv. için sınavdan bahsediyor yani öss puanına göre girilmiyor grafikerlik bölümüne karakalem çizimine göre giriliyor ve gerçekten karakelemin çok iyi olması gerekiyor 2 senedir deniyorum ben ama yapılan çalışmaları görünce vazgeçiyorum.. Yani nası beden eğitimi için mulakat varsa bu grafikerlik okulu içinde bi nevii mulakat var...

U

User

Misafir
@BiGG_BoSS

eh benim yasım 38 normaldir. uzun zaman oldu okulu bitireli. birde resim bölümü mezunu oldugum için.
kızmda bana sölüyor sölüyor anlamıyorum o kadar cok değişmişki eğitim sistemi..

deniz_nur

Üye
Tepki
0
@MehmetBozaslan

çok kötü olmuyo ama iyide sayılmaz yaptıklarım okulda yapıyorum ama evde çizemiyorum:(

Yukarı Alt