Yarışma için afiş

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Çankaya Müftülüğünün ortaklaşa hazırladığı 'Kutlu Doğum Haftası' kapsamında yapılacak bir yarışma için hazırladığım bir afiş çalışması. Son hali verilmemiş durumdadır ve bende düşüncelerinizi, önerilerinizi almak için foruma eklemek istedim. Düşüncelerinizi, önerilerinizi ve eleştirilerinizi hiç çekinmeden, gocunmadan söylerseniz :) ÇOK MUTLU OLACAĞIM...

Dosyalar

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
1 Rakamı diğer rakamlara göre hizalı değil, sanırım tekst haliyle ortaladınız hatalı duruyor, & işareti yazılara çok yakın duruyor biraz daha arasını açmakta fayda var ... Camii ve minare rengi krem rengi gibi açık bir renk olsa gerçeğe daha yakın olacak gibi ve camii çizimi biraz daha detaylı olabilirdi diye düşünüyorum ...

b3krkdk

Üye
Tepki
91
1 rakamını ben de buraya ekledikten sonra fark ettim ki sizin de gözünüzden kaçmamış.

'& işareti' ile ilgili söylediğiniz husus yapıp yapmama konusunda kararsız kaldığım bir konu oldu. Biraz ayırınca da kopuk gibi görünüyor ama yine de haklısınız deneyeceğim.

NOT: Bazı değişiklikler yapıldı, son hali ile birazdan ekleyeceğim...

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Değişiklikler ve eklemeler yapılmış hali ile huzurlarınızda... Eleştiri, yorum ve önerilerinizi bekliyorum...

Dosyalar

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Bu hali bence çok daha iyi olmuş, ellerinize sağlık ...

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Ödüller kısmının alt tarafındaki maddeleri bloklamak için çok fazla oynamışsınız gözü çok rahatsız ediyor. Bence bloklanmıyorsa dağınık kalması herzaman daha iyidir. Genel renk uyumu iyi genel olarak tipografi az birşey daha elden geçse daha iyi olacak gibi geldi. Sanki fontlar konuyla çok uyumlu değil fazla modern kaçmış gibi.

Elinize sağlık kolay gelsin.

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Bloklamak için fazla oynadım iyi durup durmadığı konusunda da kararı sizlerin yorumuna bırakmıştım ki bu konu ile ilgili bir yorumun gelmesi çok hoşuma gitti en azından nerede bir hata yaptığımı görmüş oldum. Bunun yanı sıra konu ile alakalı olacağını düşündüğüm bir font eklemiştim fakat sorumlu kişinin istekleri doğrultusunda düz bir font seçmek zorunda kaldım. İlk olarak kullandığım font aşağıdaki gibiyidi... Düz bir font istenince bende fontu değiştirmek zorunda kaldım...

Dosyalar

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Tekrar merhaba

Konuyla ilgili derken illa arapça görünümlü olması gerekmez serifli bir karakter bile daha uygun olurdu diye düşünüyorum. Müşteriye suyunu kaçırmadan:) baskı yapmak her zaman iyidir sonuçların daha iyi olacağı konusunda onu eğitmelisiniz bence. Herşey bir yana peygamber & samimiyet derken aradaki & olmamalı yani ingilizcenin orada yeri yok bence.

Kolay gelsin.

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Yapılması gereken son değişikliklerden biri de & işaretini kaldırmak zaten. Müşteriler eğitmek konusuna gelince; ' Ben daha kendimi bu konuda eğitirken ve her geçen gün bir şeyler öğrenebilmek adına bu kadar çırpınırken ben müşterilerimi nasıl eğiteceğim ki, çünkü birini eğitebilmek için o konu ile ilgili gerekli bilgi birikimine sahip olmanız gerekir ne yazık ki bu kadar bilgiye sahip olduğumu düşünmüyorum ve bu yüzden de müşteriyi eğitme topuna hiç girmiyorum, tabi ki kendi fikirlerimi de söylüyorum ki söylememe gerek yok kendi fikirlerimi direkt uygulayabiliyorum. Ve şunu da söylemek isterim ki müşteri hiç bir zaman net bir düşünce ile karşımıza gelmediği için hangi konuda ne söyleyeceğimizi bulamıyoruz ve yoruluyoruz bi yerden sonra. Bu afiş için tam 10 adet farklı çalışma yaptım, buraya koyduğum çalışma için tamam dendikten sonra üzerinde en az 50 kere değişiklik yapıldı. Değişiklikler tasarımla ilgili olanı da var, onu değilde şunu yazalım da var. İnsan yoruluyor ve diyor ki hadi şu iş elimden çıksında nasıl çıkarsın çıksın... '

Ama yine de size kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum. Umarım bir gün müşterilerimi eğitecek bilgi birikimine ve o sabıra sahip olurum...

Yukarı Alt