yaşanmış komik hikayeler :)

Tepki
100
-Geçen gece nöbetteyken acile 3 yaşında, para yutmuş bir hasta geliyor. Babasına ne kadar yuttuğunu soruyoruz; "1 YTL" diyor. Yapılan tetkikler sonucunda bir adet 50 Kuruş ve iki adet 25 Kuruş tespit ediyoruz. Baba bir şekilde haklı olduğu için sadece aramızda gülüşerek konuyu kapatıyoruz.

-8 yaşımdaki yeğenim "Dayı nasıl oluyor da renkli sabundan beyaz köpük çıkıyor?" diye sordu. "Dur bir düşüneyim." dedim, hala düşünüyorum...

-Kardeşime araba kullanmayı öğretiyorum. Çok hevesli... Bana; "Abi çok kolay yaa, aynı bilgisayar oyunu gibi!" diyor. Cevabım; "Hııı... Ama tek canın var..."

-Nişantaşı-Kadıköy dolmuşu için bekliyoruz. Bir taksi geliyor dolmuş yerine. Ön koltuğa oturan kadın her normal insan gibi emniyet kemerini takıyor. Ancak şoför amcamız emniyet kemerinin iyice ortaya çıkardığı dekolteye bakmaktan yola bakamadığı için bir müddet düşünüyor ve içini çekerek kadına sesleniyor. "Abla, çıkar emniyet kemerini, böylesi daha emniyetli hepimiz için."

-Lacivert ceketi, gri pantolonu, kahverengi ayakkabısı ve siyah kemerini bir arada giyen babama annemin yorumu: "Toplama bilgisayar gibi olmuşsun!"

-İş arkadaşımın düğünündeyiz. Nikah kıyılıyor, imzalar atılıyor, gelin ve damadı tebrik etmek için ayağa kalkıldığında elektrikler kesiliyor. Biz hep beraber "Aaaa!" diye tepki gösterirken, arkadaşımın annesi oldukça yüksek sesle düşüncesini dile getiriyor. "Oğlumun daha ilk dakikadan hayatı karardı."

-Sene 1993. Sevgilime (şu an karım olur kendileri) araba kullanmayı öğretiyorum. İzmir'in o zamanki halini bilenler bilir. Üçkuyular-Narlıdere yolu şimdiki gibi değil. Sakin... Stres olmasın, panik yapmasın diye çok karışmamaya çalışıyorum. Ayrıca çok sakin bir ses tonuyla konuşuyorum. Direğe 3 santim farkla geçiyor benim güzel sevgilim. "Direğe çok yakın geçtin hayatım." diyorum. Cevap "Hangi direğe?"

ŞENGÜL BOZKURT

anderin mastisi
Tepki
0
-İş arkadaşımın düğünündeyiz. Nikah kıyılıyor, imzalar atılıyor, gelin ve damadı tebrik etmek için ayağa kalkıldığında elektrikler kesiliyor. Biz hep beraber "Aaaa!" diye tepki gösterirken, arkadaşımın annesi oldukça yüksek sesle düşüncesini dile getiriyor. "Oğlumun daha ilk dakikadan hayatı karardı."

aahh bu kaynanalar yok mu?...:D

paylaşım için teşekkür

Tepki
100
Bu olay Trabzon Farabi tip fakültesinde aynen yasanmis bir olaydir. Acil kapisinin önüne kornalar çalarak 2-3 araç geliyor. Içinden insanlar firlayarak klasik "doktorlar nerde sedye getirin" seklinde bagirmalar oluyor. Öndeki arabadan çikan bir kisi arkadaki arabaya hastayi arabadan çikarmasini söylüyor. Ve
arkadakinin yaniti: "SIZIN ARABADA DEGIL MIYDI?" Yani vatandaslar hastayi Rizede birakip diger arabada oldugunu sanarak
Rize'den yani 1 saatlik yoldan son sürat gelmisler...

Tepki
25
ilahi Emine hanım yaa çok güldüm kahkahalarım dışardan duyuluyor sanki kapının önünden geçenler muhakkak içeri bakıyolar ayyyyy :) siz beni güldürdünüz Allahta sizi güldürsün...

Tepki
100
@ŞENGÜL BOZKURT

o bizde ziyadesiyle var :D

@Dilek Doğrusöz

siz öyle deyince aklıma cem yılmazın bir röportajı geldi.
cem yılmaz aynen şöyle diyordu:
- annem bize hep derdi, oğlum ne yaparsanız yapın insanları kendinize güldürmeyin.

şimdi aklıma bu geldi. gülüyorum.
insanları güldürmek güzelde insanların size gülmesi hoş değil galiba... :D:D:D

merve

Üye
Tepki
0
Kuzenim bi bankada müşteri servisi bölümünde çalışıyor,
Bir beyefendi arıyor ve kartının şifresini değiştirmek istiyor, kuzenim "sizi sesli yanıt sistemine aktarıyorum şifrenizi sesli bir şekilde söyleyin" diyor adam tamam bir dakika diyor ve telefondan ayrılıyor kuzenim bağır bağır :D beyefendi neredesiniz 2-3 dakika sonra beyefendi geliyor. Kuzenim neredeydiniz dediğinde bankamatiğin önüne gittiğini ve şifresini bağıra bağıra söylediğini söylüyor.. :D:D

Alem bu insanlar :D:D:D

Yukarı Alt