Yaşim 17 ve 5 proğram biliyorum kendimi tm geliştirmek istiyorum

bestoff02

Üye
Tepki
0
erhaba öncelikle adıyamanlıyım yaşım 17 2 senedir tv,reklam, matba,ajans,fotoğrafçılık işin içindeyim

After == normal düzey

3d max ==karekterden tut modellemeye kadar sadece reactor sitemleri ve vray render hariç ileri düzey diyelerini sona saklıyom

Photoshop==ilk örenmeye onla başladım kafayı yemişim 7/24 başında durmaktan gerisini siz düşünün

Edius ==tv kanalında çalışırken örendim pluginler hariç genel bilgim ileri düzey

Corel draw ==reklam ajansında çalışırken örendim ve matbaya girdiğimdede tercübe kazandım

Abiler ustalar üstatlar hocalarım benim durum böle aşırııııııı derece meraklıyım ve hevese döktüm yani 2 senede bukadar proğramı örenmek istek arzusundan anlamısınızdır nekadar hevesli olduğumu haa okul derseniz açık öretim lise 2 ve herzaman hedeflerimin peşinden koşarım ve herzaman en büyük yeri hedef ederim (en iyisini yapma arzusu olmasa bu işe girmem bile neden sürüneyimki ömrü hayatım boyunca bunu en iyilerini yapanlar bizden çokmu farklı )

Memleket =adıyaman
Bu yaz istanbula gelmek istiyourm tabi bir staj yeri denk gelirse orda kendimi tm geliştirmek istiyorum
Facebook =https://www.facebook.com/gatsry1905/photos_all
Facebook=https://www.facebook.com/adem0002?fref=ts

Bukadar bilgiyi nereden örendiniz derseniz ben hayatımda hiç bir işi bilinden yardım almadım googlem hariç sürekli bana karşı işi öretme istekleri yoktu ( çünkü dk bir abi bu nedir şu ne işe yarıyo niey öle yaptın bu komuta niye bastın niye renk verdin gibi si çok soru sorardım işle ilgili ) ama onlar isteksiz kalırlar ama benim (googlem var abisi o bıkmaz ben sorouyodum o iki mislisini veriyodu ve benim hocam artık google ) yani google olmasaydı ben bir hiçtim meslekte hala yerleri paspaslıyo olacaktım şuan yakında yaptığım çalışmalarıda yüklüyecem değenlendirmeniz için benden bukadar hadi alasmaladık

Forum Kuralları: Tamamı bold / renkli yada büyük harfle yazmamalısınız.

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
Foruma tekrar hoş geldiniz,
Öğrenme arzunuzu ve içinizdeki heyecanı anlayabiliyorum, ne kadar güzel!

Öğreticinize (Google), biz de saygı duyuyoruz,
fakat; bu öğrenme süresince öğreticinizin en hassas olduğu ve en önem verdiği bir şeyi atlamışsınız.
Yazım Kuralları ve Dil Bilgisi ...

Benim size nacizane tavsiyem,
Programsal derslere bir küçük ara verip en başta yapmanız gereken,
yukarıda da bahsettiğim,
ileride size çok büyük sıkıntılar yaşatacak olan Yazım Kuralları ve Dil Bilgisi eksikliğinizi hiç vakit kaybetmeden gidermelisiniz,

Bu arada Forum Kurallarını tekrar okumanızı da tavsiye ediyorum.

iyi forumlar.

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
@bestoff02

Açayım elbette;
en basitinden @bestoff02

Bence "Dil Bilgisi" "biraz daha" ; şeklinde yazmak için
çok fazla programsal alt yapıya ve tasarım bilgisine sahip olmanıza gerek yok,
lütfen yanlış anlamayın, maksadım sizi yermek değil !
Aksine önemsemediğiniz ve boş verdiğiniz ama olmazsa olmaz bir kaideye/kaidelere dikkatinizi çekebilmek.

Yine affınıza istinaden genç üyemiz, bu durumun altını çizeceğim;
bağlı bulunduğum tasarım grubunda verilen yöneticilik vasfımla, gruba alınacak yeni takım arkadaşlarında,
aradığım en önemli ikinci (2.) husustur, Yazım Kuralları ve Dil Bilgisinin doğru kullanımı...

Sebebine gelince, kişi sahip olduğu Dilin Yazım Kurallarını ve Dil Bilgisini doğru kullanamıyorsa, bu yönde eksikleri varsa;
üstlendiği proje çöptür, projesi çöpe atılan bir tasarımcının o masada yeri yoktur, projesinin yanına gitmesi tavsiye edilir.

İki sütun yukarıda belirttim tekrar belirtiyorum;
maksadım sizi kırmak, inciltmek, yermek yada küçük düşürmek değil,
bir sonraki zaman diliminde katılacağınız takımda kalıcı olmanızı sağlamak.

Umarım anlatabilmişimdir, faydalı olması dileğiyle,
iyi forumlar.

bestoff02

Üye
Tepki
0
anladım hocam çok doğru ( renk .ışık.detay.ve olmasa olmazı ANLAMI ) AYNEN HOCAM BEN BUNLARA DAHA ÇOK AĞIRLIK VERMEYE ÇALIŞACAM İLKLERDE PROĞRAM ÖRENMEKTİ AMACIM SONRA BENDE HATALARINI YAVAŞ YAVAŞ ANLADIM ( renk .ışık.detay.ve olmasa olmazı ANLAMI ) BUNLARI İYİ YAPAN BİRİNİN PROĞRAM BİLMEDİĞİ HALDE ART DİRECTÖR OLUYOSA BİZ İSE İSTEDİĞİMİZ KADAR PROĞRAM BİLELİM ( renk .ışık.detay.ve olmasa olmazı ANLAMI )BUNLARI BİLMEDİKTEN SONRA BİR GRAFİK ÇIRAĞI GİNE OLAMAYIZ ÇOK DOĞRU HOCAM AMA MESALA HOCAM BENDE ÖRNEK VERİM ( yetenek sizsiniz yarışmasına arada top la show yapan adamlar geliyor c.ronaldonun bile yapamadığı hareketleri yapıyolar ama sahaya geldimide bir haltıma yaramıyo madem ronaldodan iyi canbazsın git realmadride yermi ;) O ŞEKİL BİZİMKİDE O MESELE OLSA GEREK HOCAM ÇOK SAOLUN BENİ BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN

Yukarı Alt