Yazıyı nasıl böyle yapabilirim ?

Lynch

Üye
Kayıt
3 Ekim 2012
Mesaj
5
Tepki
0
Tekstil Grafik Kursu
Merhabalar,
Photoshop ta yeniyim okulda kitabın kapağındaki yazı gözüme çarptı nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim..
İlgili resim burada
 

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Kayıt
22 Mayıs 2012
Mesaj
3.069
Tepki
192
Hemen yardımcı olayım ben size..
Öncelikle Ps de yeni bir çalışma sayfası açın ardından yazınızı yazın ve fontunuzu seçin .resimde gördüğünüz gibi text layerının üzerine sağ tıklıyorsunuz ve "convert to shape" seçeneğini seçiyorsunuz. Yazınız şekile dönüşecek bu özellik ile..

Ardından yazının renklendirmek istediğiniz kısmının üzerine rectangle tool ile bir dikdörtgen çizip resimde görüldüğü gibi istenilen rengi verin.Ardından çizdiğimiz dikdörgenin olduğu layera ile yazımısın olduğu layer arasına gelip klavyemizde ALT tuşuna basılı tutarak altaki layera clipping mask yapın yada dikdörtgeni çizdiğiniz layerın üzerine sağ tıklayın ve "create clipping mask" seçeneğini uygulayın

Ardından arka kısıma da iki tane renk ekleyin dikdörtgenler aracılığı ile ve bu iki eklediğiniz dikdörtgeni textinizin olduğu layerın altına taşıyın :)Bu tarz işlemler Ps dan ziyada vektörel tabanlı programlar ile daha rahat yapılır..

iyi çalışmalar
 
Yukarı Alt