Yazıyı ortalama

ya3

Üye
Tepki
0
merhaba corel kullanmaya çok yeni başladım bu nedenle pek bir bilgim yok acaba corel de yazıyı ortalamak için ne yapmak gerekiyor? ctrl+p yapıyorum ama o sayfanın ortasına ortalıyor ben sayfanın altına ortalamak istiyorum. her seferinde de ortalayıp aşağı indirmek uğraştırıyor varmı kısayolu ? yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Yazıyı kendi içinde ortlamak için: seçili hale getirin, üst tarafta değişen menüden alignment seçeneğinden center seçeneğiyle ortalı, diğer seçeneklerle bloklu vs. hale getirebilirsiniz. Yazıyı diğer bir nesneye ortalamak için: önce ortalamak istediğiniz yazıyı sonra diğer nesneyi seçin yatay ortalama için (Arrange/Align And Distribute) kısayol E, dikey ortalama için kısayol C kullanın...
Ctrl+P print kısayoludur, sayfaya ortalamak için sadece P kısayolunu kullanmak yeterlidir, eğer ctrl+p yaptığınızda sayfaya ortalıyorsa ctrl tuşunda problem olabilir eğer donanımınız sağlamsa program ayarlarından kısayolları kontrol edin bu şekilde olması normal değil ...

Yukarı Alt