Yeni logo denemem

Xyzk

Üye
Tepki
4
Bu logoda esas amacım font üzerinde oynayarak bir şeyler yapabilmekti. Yazı editörü uygulaması için düşündüğüm logonun fontu üzerinde küçük değişiklikler yaptım. Font üzerinde değişiklik ve yazı altındaki çizgi sayesinde kağıt üzerine yazan bir kalem görünmesini sağlamaya çalıştım. Umarım beğenirsiniz.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Yazı karakterinde mi bir sorun var siz mi değişiklik yaptınız bilemiyorum ama S-d-r harflerinde sorun var. Bu haliyle düzgün görünmüyor. Üstte düz bir yazı karakteri tercih edilmişken alt tarafta kullanılan tırnaklı font bence kaba durmuş daha ince ve düz bir karakter daha uygun olacak kanısındayım. Kalem şekli açıkca görünüyor ama "p" harfinin konumuna göre "p" harfinde sorun var gibi duruyor ya biraz kısaltılıp p harfinin olması gereken yüksekliğine getirilmeli ya da üst tarafta kısa kalan yer biraz daha uzatılmalı iye düşünüyorum. Yan tarafta duran şekil sanırım çizgili kağıdı temsil ediyor ama şık göründüğünü söyleyemeyeceğim. En azından kenarından kıvrılmış gibi göstererek hem görsel açıdan daha şık hem de kağıt olduğu daha net vurgulanabilir. Kağıt kısmında çizgilerde kırmızı renk tercih edilecekse kalemin de uç ve üst tarafı kırmızı olarak değiştirilebilir. Kolay gelsin ...

Xyzk

Üye
Tepki
4
Teşekkür ederim yorumunuz için. Dediğiniz şeylere dikkat etmeye çalışacağım.

Tepki
83
Aslında fikir olarak güzel olmasına rağmen çalışma olarak bir hayli eksik oldugunu söyleyebilirim örneğin kağıt üzerine yazı gibi gözükmesi düşünülmüş ama o şekilde gözükmüyor bu çalışmayı tamamen sol taraftaki kağıt üzerinde yapsanız yani aynen arkadaşımın dediği gibi köşesi kıvrılmış bir kağıt tabi bu kağıdı bir zemin üzerindeymiş gibi açılı, o kağıda yazı yazan açıda bir kalem çok daha şık ve basit gözükecektir ve vermek istediğiniz mesajıda verecektir diye düşünüyorum. kolay gelsin

Tepki
83
aslında anlatmakta zorlanmış olabilirim veya tam anlatamamış olabilirim kaba taslak çizim olarak göstermek daha mantıklı geldi :) hatta kalem yerine bir tüy dahamı güzel olurdu acaba neyse fikir vermesi amacı ile öylesine cizildi kolay gelsin

Xyzk

Üye
Tepki
4
Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Yaptığınız tasarım çok başarılı olmuş. Aslında benim bu tarz denemeler yapmamın sebebi flat tasarımlara olan hayranlığım. Basit, düz ve keskin tasarımlar göze çok hoş görünüyor. Söylediklerinizi de dikkate alacağım mutlaka :)

Yukarı Alt