Yenilenen işletim sistemi ve forum yapılanması

Murat Vardar

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.051
Değerli Üyelerimiz,
Sizlere en iyi hizmeti verebilme hedefimizin bir parçası olarak; sunmakta olduğumuz hizmetin kalitesini sizin
değerlendirmenizi, çalışmalarımızı, istek, öneri ve beklentileriniz doğrultusunda, yapılanmamıza yardımcı
olmanızı rica ediyoruz. Bu bağlamda ayıracağınız zaman ve vereceğiniz cevaplarınız için şimdiden
teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Yeni işletim sistemimiz ve forum yapılanmamızı nasıl buldunuz?
Değerlendirmelerinizi bizimle paylaşır mısınız;

Şener CANÖZ

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
1.573
@Murat Vardar
Teşekkürler bu gelişme için.
Şimdilik deneme aşamasındayım, öneri verebileceğim birşey olursa hemen yazarım...

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
Ben bu tür değişimlerde önce bir şapşallaşır, sonradan sonradan alışırım. Ama bu tasarım çok daha sade ve anlaşılır olmuş, hemen benimsedim. Benim gözüme takılanlar; konularda soldaki üye avatarları ve bilgileri ile sağdaki mesaj-içerik kısmı arası biraz daha açık olsa, eskisi gibi bir de konularım butonu olsa... Fontlar bir ya da yarım punto daha küçük olsa....

Erkal COŞKUN

Hiç...
Uzman Üye
Tepki
470
Bir de eskiden portfolyomuz vardı, çalışmalarımızı sergiliyorduk. Şimdi ben mi bulamadım, kalktı mı o bölüm? Bence kalmalı.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Microsoft bugün de her zamanki gibi ileri görüşlü davrandı, teknolojinin hızına manuel cihazların fazla tutunamayacağını farketti, işletim sistemlerinin birgün desktopların harddiskinden; hatta laptoplardan silineceğini şimdiden gördü, bizler ise Microsoft'un mobilleşme ve dokunmatik teknolojisindeki yansımalarını Win8'deki bambaşkalıkta gördük...
Bu işletim sistemi ne ME'ye ne XP'ye ne W7'ye benziyordu.
O, artık bir Mobil işletim sistemiydi...

O günler W8'in değerlendirme kopyasını makinelerimize ilk kurduğumuzda hepimiz "Ne oluyor" dedik, kahvelerimiz masamızda soğuyadurdu,sevgililerimizin aramalarını meşgule attık, sonrasında olacak tartışmaları hiçe sayrak; ancak olan da çoktan olmuştu...
Bu işletim sistemini, yani W8'i kabul etmek ilk anda çok zor oldu, kimilerine ise ona alışmak daha zor geldi...
Makinelerimiz ilk açıldığında hepimizin aradığı ilk şey "Masaüstü Nerede?" sorusuna aranan acı bir yanıttan ibaretti...
Zekilerimiz klavyeden direkt Windows tuşuna basarak gizlenen o masaüstüne bu menüden erişti, işletim sistemine yabancı olanların masa üzerine erişimi ise biraz daha sancılı geçti...
Ama alıştık, bundan başka çaremiz var mıydı?
Gülü seven dikenine...
Kaldı ki Apple'nin "Çok Dramatik" ve cep yakan ütopyasına kaç şanslı kişi bilet keserdi ki?(!)
Hem öyle ya "PowerPC" öldü, yaşasın Intel değil mi?...
Evet, W8 ile ilk deneyimimiz bu şekilde gelişti.

Tüm bunların ışığında konu başlığına bakarak aklımda oluşan yargı şu:
Bu forum da W8 gibi mobilleşmeye doğru evriliyor...
Tıpkı W8'de olduğu gibi forumumuzun şuanki hali bana çok itici geliyor, bu yeni sistemi şu an kabul etmek bana göre çok zor, aradığım şeyleri bulmak sadece fazladan birkaç sayine vakit kaybı, buna alışmak kolay olmayacak.
Öte yandan eksik bir şeyler var gibi.
Mesela derecelendirmeleri göremedim, rütbe gibi şeyler yok ortada, avatar altındaki kişisel bilgiler ise bu sürümde kayıp, bu bilgilere erişmek için ayrıca avatar üzerine tıklamanız gerekiyor vb...

E tabii ki sistemi öyle hemen Afaroz etmek pek yakışık almaz.
Sistemin pratik yanları da yok değil.
Örneğin daha önce birkaç özel ayarlama yapabilmek için profilinize gitmeniz gerekirken, ya da diğer idari uygulamaları yürütmek için yapmanız gereken tek şey imlecinizi üst sağ sekmeler arasında kaydırmak, hepsi bu.

Ben alışamadım henüz ,zor alışırım çünkü ,alışamayan başka kullanıcılar da olacak, muhtemelen sistemin tüm özelliklerini henüz kavrayamamamdan kaynaklanıyor ancak öyle olmasa bile biz nelere alışmadık ki?...

Hakan D.

ZxxxE

Uzman Üye
Uzman Üye
Tepki
1.621
Yeni tasarımımız hayırlı uğurlu olsun. Şener'e katılıyorum siteye istediğin bölümden giriş yapılabilmeli. Üyelerin online olup olmadıkları belli olmuyor bu hoşuma gitmedi ki kendimi "tek tabanca" gibi hissettim ...

Yukarı Alt