Zümrüt yeşili için

Arsenal

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar zümrüt yeşili için girebileceğim en iyi renk ayaları nedir ? :confused:
Bir Broşür üzerinde çalışıyorum ve zemin komple zümrüt yeşili olacak ben
C77 M21 Y54 K28

kullandım daha iyi renk değeri var mı ?

Kerim ÖKSÜZ

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
19
Black değerini 15 yapınca daha da bir benzedi gibi benim bildiğim zümrüt yeşiline ama monitörden kaynaklanan bir farklılık olabilir tabi diğer arkadaşlar da denesin.

Arsenal

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar müşteri işin pantone olmasını istemiyor zaten orda zorlandım :) ya'ni bu güne
kadar zümrüt yeşili neredeyse hiç kullanmadım çalışmanın boyutu 3x2 metr afiş olacaktır.
birde broşür var çift taraflı komple zemini zümrüt yeşili istiyor yardım lütfen :)

Arzu ULUIRMAK

Art Director
Tepki
14
Pantone kataloğunda rengin cmyk değerleri yazar ben onu kastettim, beğendiğiniz rengin cmyk değerlerine bakın, eğer elinizdeki katalogda yoksa bilgisayarda o rengi bulup trigromiye çevirebilirsiniz. beğendiğiniz renge en yakın rengi o şekilde elde edersiniz.

Hatta bazı pantone kataloglarında hem ekstra hemde trigromi basılmış halde rengi görebilirsiniz.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Arsenal sizin vermiş olduğunuz değerler de hemen hemen yakın gibi bende bir fikir sunmak adına dosya ekliyorum. Yalnız yine de zümrüt yeşili olarak tam değerler diyemiyorum. Belki size fikir verir.

Arsenal

Üye
Tepki
0
evet Yaşar bey teşekkürler..zaten ben verdiğim değerlerden siyahı 15 'e indirdimn dijital çıktısını aldım gayet güzel duruyor..ama müşteri ankarada ya ona maille atdım beğendi ve ona baskıda ekranda gördüğünüz gibi değilde yaklaşık %25 fark eder dedim razı oldu :D bir tecrübe daha kazanıyorum :D

Yukarı Alt