Alp Yaprak tarafından yazılan mesajlar

1. Alp Yaprak

Dergi tasarımı için basit, teknik ipuçları istiyorum.

Tamamen olayı çarpıtmışsınız. Konuyu uzatmaya gerek yok. Ben bu şekilde çalışarak hiç bir müşterimden ne bir şikayet ne de baskıda bir sorun yaşadım ki Antalyada sayılı reklam ajanslarının içerisinde, kendi bünyesinde makina parkuru olan bir işletmemiz var. İnternetten yazılanları yanlış...
  2. Alp Yaprak

@Murat Vardar Henüz o söylediklerinizle ilgili bir probleme rastlamadım, RGB olarak çalışsam bile baskı yaptığımız dijital makineler CMYK veya RGB olarak fark etmediği için öyle bir problem görmedim. Yalnız eski makinelerde o sorunların olduğunu okumuştum bende. Yaptığım tasarımları 1 alt katta...
  3. Alp Yaprak

Kullandığımız monitörler RGB olduğu için renk tonlarını daha iyi gösterecektir, yani çalışırken daha sağlıklı çalışma imkanı verecektir. CMYK ise biraz daha soluk gelebilir çalışmalarda baskıda aksi olacağı halde. Burada büyük bir avantaj sağlamış oluyor. Renk paletlerine girmiyorum bile.
  4. Alp Yaprak

Yetiştirilmek üzere grafiker

http://kariyer.grafikerler.org/
  5. Alp Yaprak

Xephyr, teknoloji firması kartvizit çalışması

adres kısmına Atatürk ile Türkiye'yi de sıkıştırdım :)
  6. Alp Yaprak

@ZxxxE teşekkür ederim
  7. Alp Yaprak

@Murat Vardar Yazdığımı tekrar okursan orada RGB baskı ile ilgili birşey söylemediğimi görürsün, sadece RGB çalışırsan dijital baskının bunu destekleyeceğini söyledim.
  8. Alp Yaprak

Efekt yardım

Image > Adjustment > Curves " kısmına bir bak oradan elde edebilirsin eğer istediğin sonuçu alamazsan biraz gölge ve contrast ayarı işini görebilir. Adjustment sekmesinde biraz dolaş kendin ulaşabilirsin bu sonuça :)
  9. Alp Yaprak

Varsayımsal olarak "teknoloji firması" için yaptığım renkli bir çalışma :) yorumlarınızı bekliyorum..
  10. Alp Yaprak

Aktarımda kullandığın versiyon da önemli; tam olarak hangi versiyonda o güncelleme geldi bilmiyorum ama aktarım sorunu daha önce de duyduğum birşeydi. Eğer yeni sürümlerden birini kullanıyorsan sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum Bu arada, renk konusunda dijital baskı yapılacaksa RGB...
  11. Alp Yaprak

Sevdiğimiz Sözler

demir gibi kollarım, hiç affetmem sollarım :D
  12. Alp Yaprak

Matbaa İçin KartVizit

Hasan ÇELİK'in de dediği gibi ön taraftaki siyah şerit gereksiz olmuş oradaki website adresini biraz daha küçültüp logoyu ortalar ve altına da web sitesi adresini koyarsan bence çıktısı güzel olacaktır.
  13. Alp Yaprak

Baskıdan gelen kartvizitlerim

baskılar gayet kaliteli, özel olmayacaksa baskı kalıpları için ne fiyat biçtiler acaba ?
  14. Alp Yaprak

Zephyr kartvizit tasarımım

@Şener CANÖZ teşekkür ederim
  15. Alp Yaprak

Kartvizit deneme 1

yapıcı biraz eleştiri yapayım bende ozaman ":)" ; Öncelikle yazı karakterlerinin çeşitliliği ve alakasızlığı tasarım bütünlüğünü bozar, hele ki kurumsal tasarım yapmak istediğinde en fazla 2 yazı karakteri kullansan estetik açısından daha hoş durur. Daha yolun çok başında olduğun için bu...
Yukarı Alt