ceyhunakgun tarafından yazılan mesajlar

1. C

CMYK - RGB sorunu için : Monitör Kalibrasyonu

Selamlar, Bu konuda uzun bir makale yazmıştım. Monitör kalibrasyonu direkt geçmiyor ama aradığınız konunun asıl ne olduğunu size söyleyen bir yazı. https://www.facebook.com/groups/muysempozyumgirisimi/539486876132057/ Monitörünüz kaliteli yani epey pahalı bir şey olmalı. Bu konuda en iyisi...
  2. C

Ankara seminer: Baski için doğru pdf hazirlama

BASKI İÇİN DOĞRU PDF HAZIRLAMA ve HATASIZ İŞ GÖNDERMENİN YOL ve YÖNTEMLERİ Bir çok ajansın ve matbaanın hayatına InDesign, Illustrator, PDF girmiş bir durumda. FreeHand, Quark döneminde sahip olunan baskı öncesi hazırlık bilgileri ve çözüm yollarında önemli değişimler söz konusu. Adobe...
  3. C

Masaüstü Yayıncılık ve Baskı Öncesi Süreçte PDF Kontrolleri

Bu hata vermesine karşın tüm başvurular bana ulaşıyor. Maille kayıt onayında bulunuyorum. Seminere olan ilgi, TÜYAPTA olmasına rağmen çok yüksek.
  4. C

İllustrator Cs5 Eğitim Seti

Türkiye'de benim hazırladığım bu eğitim setinden daha detaylı bu konuyu ele alan bir set yok, diyecek kadar iddialıyım. İkincisi gitti gidiyor bölümünü inceleyin, yorum yapanları inceleyin, satın alanların yorumlarına baktığınızda siz neredeyse TEK SİNİZ. Ürünü satın aldınız, içeriği...
  5. C

Masaüstü Yayıncılık ve Baskı Öncesi Süreçte PDF Kontrolleri

Mayıs ayında yapılacak Printtek Fuar’ı kapsamında aynı gün içinde iki önemli seminer organizasyonumuz bulunmakta. Katılımı ücretsiz olan bu seminer içerik olarak kullanıcıların günlük çalışma hayatlarında karşılaştıkları sorunların çözüme, ihtiyaç duydukları bilgilerin püf noktaları...
  6. C

Çizgilerden zemin

Boş bir yazı alanına enter, enter yaparak paragraflar oluşturun. https://www.youtube.com/watch?v=lFleG4rRcIU bu linkte nasıl uygulayacağını öğrenebilirsin.
  7. C

Çizgilerden zemin

InDesign'da Paragraf Ruler bu işi yapar.
  8. C

Acil yardım!! ındesıgn ındex sılme

İndex yaparken, her kelimenin başına InDesign özel bir simge atar. Bu simgeyi normal ekranda göremezsiniz. Show Hidden Caracter komutunu verdiğinizde görebilirsiniz. Bu simgeyi Edit/ Story Editör panelinde daha rahat görebilirsiniz. Simgeyi kopyalayın, finde&replace paneli sayesinde silin. Sonra...
  9. C

İllustratörde Renk ayırımı yapmak mümkün mü?

Tekstil sektörü karışım renkleri kullanmaz. Renkler EKSTRA, Pantone renk olmalı. Illustrator'da çalışırken kullandığınız tüm renkler EKSTRA olmalı. Color Books klasöründen ilgini pantone renk sıkalasını kullanın. Windovs menüsünde Separations Preview var oradan kullandığınız renklerin tek tek...
  10. C

Aslı hanım, buna dikkat etmeniz, bağımsız kaynak üreten benim gibi diğer arkadaşlarım için sevindirici. İyi tarafından bakıyorsunuz olaya bu da güzel. Ama işin gerçeğinin öyle olmadığını da çok iyi biliyoruz. Yine de sitenizin bu konuda duyarlı olmasına sevindim. Farklı ücretli TÜRKÇE içerikli...
  11. C

Grafikerler.org Maxon Cinema 4D Başlangıç Görsel Eğitim Seti.

Emeğiniz için ve bu ürünü hazırlayarak kullanıcılarla bu şekilde paylaştığınız için kendi adıma teşekkür ederim. Çalışmalarınızın devamını dilerim.
  12. C

Senin gibilere hakkımı helal etmiyorum. Bu işi öğrenecek, bu işten para kazanacak, ailene bakacaksın öyle mi... Birilerin emeğiyle ürettiğini, çalarak mı ailene bakacaksın. Hırsızlık yaparak mı bakacaksın. Bir emek ürününü izinsiz indirmek emek hırsızlığı, hak ihlali değil mi... Illustrator CS5...
  13. C

Motor Kutu Tasarımı

Selamlar, White Rose logosundaki tipografi özelliklerini, JET SERIES de göremiyoruz. JET kelimesinde J E arasında ciddi espas sorunu var. T'nin gövdesi ile SERIES hizalamasında hiza sorunu var bana göre. Ambalajın en büyük ögesi olduğundan özen gösterilmeliydi diye düşünüyorum. White Rose'un...
  14. C

Adobe Photoshop CS5 Eğitim Seti (80 Ders Videosu) Bölüm Bölüm İndirilebilir

Emek hırsızlığına hayır: http://www.adobebilgi.com/PSDCS6/ adresini ziyaret ederseniz hazırladığım ve ücretsiz olarak ama bir teşekkür karşılığındaki bu dersleri izleyebilirsiniz.
  15. C

Photoshop CS6 yenilikleri neler ve nasıl kullanılırlar (resimli anlatım) bölüm 1..

http://www.adobebilgi.com/PSDCS6/ adresini ziyaret ederseniz hazırladığım ve ücretsiz olarak ama bir teşekkür karşılığındaki bu dersleri izleyebilirsiniz.
Yukarı Alt