GürhanErkal tarafından gönderilen son içerik

1. GürhanErkal

Çalışma arkadaşı-stajyer

Ben freelance ve yarı zamanlı olarak çalışan biriyim. İşlerimde bana yardım edecek, temel sanat ve tasarım bilgilerine haiz, adobe programlarının en az ikisini tam kullanabilen,After effects, animasyon ve videoya ilgili (bilgi sahibi olmayabilir), işi öğrenmeye hevesli birini arıyorum. Şu an...
  2. GürhanErkal

Irlandadan Merhabalar

Merhabalar. Nasılsınız... orada ne yapıyorsunuz acaba tam olarak?
  3. GürhanErkal

Bir pişkin grafikçi tarafından mağdur edildim

Selamlar sorununuza üzüldüm lakin tamamen kişi ve kurumlarla alakalı bir durum Ayrıca Pişkin grafikçi lafını çok sevdim:). bu gibi durumlara sık rastlanıyor diyebilirim. Sorunun temeli bu işin çok ama çok ucuzlaşması, zorlaşması. Firmalar kalite ve niteliklerini düşürerek ayakta kalmaya...
  4. GürhanErkal

after effect eklenti oluşturma

Daha açık olmak gerekirse yaptığınız arkaplan vb videoları mı satmak istiyorsunuz? Yoksa template ve mocap tarzı mı satış yapmak istiyorsunuz. Eklenti deyince plugin ve scriptler anlaşılır. Bunlar da üretilip satışa çıkarılabilir. Hemen hemen mevcut bütün stock sitelerinde bu tür satışlar...
  5. GürhanErkal

after effects'e corel draw'dan grafik alamıyorum

Merhabalar vektörel formattaki dosyaların standart uzantısı duruma göre ai, pdf veya eps olmalı. Ben Corel dışında CDR'yi tanıyan ana akım bir yazılım hiç görmedim desem yeridir. Sorunuza gelirsek, ai uzantılı ve layerli dosya verirseniz AE bunları tanır. Fakat tam olarak vektör gibi işleyemez...
  6. GürhanErkal

Premiere ve final cut birlikte kullanımı

Bir mantık göremedim açıkcası. Final cut'ın şu sıra çok ciddi bir üstünlüğü yok premiere'ye. İlla üstünlük sayacaksanız için de hazır mockup tarzı bol malzeme bulunması, Mac os'da çalıştığı için extra güvenlik ve stabilite sayılabilir. Premierede ise ücretli ücretsiz çok fazla plugin, script...
  7. GürhanErkal

Fuarcılık şirketlerinde grafiker neler yapar ?

Standlardan, standlarda kullanılabilecek her türlü baskıdan örneğin branda, roll up veya benzeri dış mekan baskılardan mesul olabilirler. Ajanslardan farkı genelde bir yönde çalışma yapmalarıdır. Örneğin öyle bir yerde çalışan arkadaş genelde, e-bülten, afiş, katalog ve brosür çalışıyordu.
  8. GürhanErkal

Dergi İlanı için indesign hazırlık süreci - yardım

Selamlar tek yapmanız gereken şey verdiğiniz ölçülerde sayfa oluşturun, etrafına 5 mm (kesim payı ölçüsü ne ise genelde 3 yada 5 mm oluyor) pay verin. Çalışmayı komple bu ölçüyü kaplayacak şekilde oluşturun yada yerleştirin. Marjlara ve kesimde nereleri gidecek dikkat edin. (bazen yazı, logo...
  9. GürhanErkal

Afiş Tasarımı Program ve Kitap Önerisi

Merhaba Grafik Tasarımda Sayfa Düzeni | Kitap, Müzik, DVD, Çok Satan Kitaplar, İndirimli Kitaplar | idefix.com Çağdaş Tipografinin Temelleri İletişim ve Grafik Tasarım Bu kitaplar çok önemli dostum, tasarımı çözdükten sonra program çok mühim değil zamanla olur. Ama indesign - Photoshop -...
  10. GürhanErkal

Bir toplantı yapsak...

Bence öncelikle kendi illerimizdeki arkadaşlarla görüşebiliriz. Şu sıralar seyahat bir çoğumuzu kasar diye düşünüyorum.
  11. GürhanErkal

Bir toplantı yapsak...

Merhaba arkadaşlar milletçe sıkıntılı günlerden geçiyoruz lakin hayat devam ediyor. Şöyle bir toplansak tanışsak yeniden ne güzel olur diye düşünüyorum. Ben İzmir'de yaşıyorum. Ne dersiniz? Olabilir mi? böyle bir şey.
  12. GürhanErkal

Durumum yok!

Durumum yok!
  13. GürhanErkal

Motion graphics ve illustrasyon

Merhaba Arkadaşlar. Ben 2002'den beri grafikle, tasarımla uğraşan, İzmir'de yaşayan bir arkadaşınızım. Son 6 senedir ilk göz ağrım olan animasyonla daha doğrusu motion graphics ile uğraşıyorum. Alaylıyım kendimi yetiştirmek için çok uğraştım ama hala çok yolum var. Şu an yarı zamanlı bir...
  14. GürhanErkal

1 formalı dergi

İllustrator bu alana yönelik bir yazılım olmadığı için istediğinizi oluşturmanız oldukça zahmetli ve zor olacaktır Adobe indesign ile bu işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz. örnek video:
  15. GürhanErkal

Prodüksiyon şirketinde grafiker ne yapar acil?!!

Şirket prodüksiyon firması olsa bile büyük ihtimalle basılı işi olacaktır. Bu konuda grafiker normal çalışma sistemini sürdürür. Örneğin ben de prodüksiyon firmasındayım. Video kurgu, animasyon gerektiğinde de grafik çalışmaları yapıyorum. Kaldı ki en düz bir montaj işinde bile az da olsa grafik...
Yukarı Alt