leventelpen tarafından yazılan mesajlar

1. leventelpen

1 Mayıs kavramı

Bu Taksim konusunun, yakın tarih ile ilgili olduğunu belirteyim. 1977'de orada 34 kişi Kazancı Yokuşu'nun başına, ayaklarına doğru ateş edilerek, kasıtlı olarak sürülmüş ve yokuşun aşağı tarafını tıkayan bir kamyonetten öteye gidemedikleri için arkadan gelenlerin baskısıyla ezilerek ölmüşlerdir...
  2. leventelpen

1 Mayıs kavramı

Kavga edenler, durup dururken olay çıkartanlar, işçi değildir, evet. Bayram kutlamak amacında olmayan, bellidir. Provokatörler, işçi değildir, bilirsiniz.
  3. leventelpen

1 Mayıs' ın resmi tatil edilmesi

Bu benim görüşümdür. Zorlama değildir. Zorlama olması için, birilerinin yaptığı gibi ısrarla soru sorup arkadaşımızı ille de bir eyleme yönlendirmem ve sonra da sorularıma cevap verilmediğini öne sürüp kasım kasım kasılmam gerekmektedir. Arkadaşımızın özür dilemesi gerektiği görüşümü dile...
  4. leventelpen

1 Mayıs' ın resmi tatil edilmesi

1 Mayıs'ın tatil olması, neden zorunuza gidiyor? 1 Mayıs, şu ekonomik krizde artık işverenlerin de bayramı olmadı mı? TÜSİAD bile artık 1 Mayıs'ın bayram olmasının işçilerin en doğal hakkı olduğunu kabul etmişse, size ne oluyor? Bu kadar insan, yüz yıldan fazladır, dünyada bu günü işçi bayramı...
  5. leventelpen

Grafiker veya Reklam Ajansı Niçin Emir Eri Olmaktadır?

Merhaba, Lütfen bu konu altında "kavga" ve "küskünlük" kelimelerini kullanmayalım. Bu yazdıklarımla o konuların alâkası yoktur. Halihazırdaki durumda sorunlarımızın çözümü açısından yapılabileceklerin en geniş spektrumlu listesi budur. Daha iyi bir inceleme ve gözlem yapılacaksa, ayrıntısıyla...
  6. leventelpen

Grafiker veya Reklam Ajansı Niçin Emir Eri Olmaktadır?

İsmail Bey'in yaklaşımından, sivil toplum kuruluşlarına karşı genel bir güvensizlik algıladım. Bu itibarla, önce sivil toplum kuruluşlarının ne olduğu konusuna bir açıklık getirmek gerektiğini düşünüyorum: Elbette, herkesin ve her grubun, kendine göre bir sivil toplum kuruluşu tanımı yapma...
  7. leventelpen

Fikir ve kanaat açıklamaya zorlama hakkında

Burada merak buyurulduğu için, 22 Mayıs-5 Haziran 2008 tarihleri arasında cizgifilmciler.net sunucusu üzerinden yayınlanan ilk GMB Yönetim Grubu tartışmalarının kayıtlarını, söz verdiğim üzere aşağıdaki adreste bir araya topladım. Kişisel yazışmaların dahil edilmediği ama bu haliyle bile...
  8. leventelpen

Arkadaşım, şahsî olarak dava açarsın ama yıllarca sürünürsün benim gibi... Sonuçta alacağın kuşa döner, kalırsın. Kültür Bakanlığı'na bağlı meslek birlikleri, hem ücret tarifeleri yayınlama hakkına, hem de üyelerinin telif hakkı alacaklarını birinci dereceden takip hakkına sahiptir. Mahkemeye...
  9. leventelpen

Melih Bey, size Türkçe olarak derdimizi anlatamıyoruz mu, siz mi anlamak istemiyorsunuz? Bu konu, GMB'ni kuralım mı, kurmayalım mı, konusu değildir. Onun yeri forumda bellidir. İster o konunun altına yazar, isterseniz, forumun başka bir yerinde veya başka bir sitede konu açar, GMB için...
  10. leventelpen

@fogbird Naci Bey, sizden özellikle BÜTÜN gmb-yönetim googlegroup yazışmalarını internette HERKESE açmanızı rica ediyorum. Şu anda, o grubun anahtarı sizde. Buradaki arkadaşlar da meraklarını gidermiş olur. Geri kalan kısım için GRA-LIST yahoo grubu arşivlerine bakabilirsiniz...
  11. leventelpen

Sizce, buradaki "eski GMB'cilerle" gerçekten oturulup konuşulacak bir mevzu kaldı mı? Özellikle dün sergilenen çirkin yazışmalardan ve atılmaya çalışılan kuru iftiradan sonra... Bakın, ben "İst. 4 no.lu FSHM 2008/113" başlıklı konuyu niye açtım? İLGİLİ KİŞİLERE KARŞI DAVAMDAN VAZGEÇTİM...
  12. leventelpen

Yukarıda, avatarını "kırmızı dubleks" yapmış bulunan zata şu basit ayrıntıyı da hatırlatmak isterim (Kendisinin o sıralar oluşuma yeni katılmak üzere olduğunu, daha sonra yazdıklarından anlıyorum): İlgili oluşumun ilk aşamasındaki ilk sert tartışmaların ardından yapılan ve katılmadığım ikinci...
  13. leventelpen

Kişi ismi vermem yasak :) Ben oluşumdan sadece ÇEKİLDİM... İstifa etmedim. Çekilirken, çalışmalarımı da çektim. Ama o(nlar) benim çalışmalarımdan birini, hiç bir fikrî hak ve insan hakkı tanımadan tepe tepe kullanmaya kalktılar. Hem de beni, etinden sütünden faydalandıkları, meslek birliğinin...
  14. leventelpen

Yok, her yiğidin yoğurt yiyişinin farklı olması gibi, herkes, farklı cümleler yazacaktır. Hiç bir zaman, birebir olamayacaktır. Ortaklaşa yazılsa idi, daha iyi olacaktı bence. Keşke öyle olsaydı. Durumu görüyorsunuz, sizce, bu, ne kadar mümkün olabilirdi? Bir de, asıl farklılığı eklemeyi...
  15. leventelpen

Hayır efendim, onları o "birlik" için bir araya gelen insanlar ortaklaşa yazmadı ki... Kimse çıkıp yazamayınca, ben yazdım. Ayrıca, aynı amaç için bir araya gelmek başka, o belirtilen yere, uygun maddeleri yazmak, başka birer iştir. Aynı amaç için bir araya gelen herkes, tüzük maddesi yazmak...
Yukarı Alt