orbaxy tarafından yazılan mesajlar

1. O

baskıda resim ebadına göre dpi ayarı değişirmi?

mrb. kafama takılıp duruyor.baskı için resimler cmyk,300 dpi falan olacak.onu anladım. araştırmalar yaparken baskı için 150 dpi yeterli diyenleri okuyorum.kafam karıştı. sonra diyelimki bir resmi baskı için küçültmem gerekiyor. diyelmki 4x2 olsun.resulusıon yine 300 dpi mı olacak.yani resim...
  2. O

1 ayda grafiker

şunuda yazmadam geçemicem....hani grafik piyasısında kalite düştü,abuk subuk fiyatlarla işler yapılıyor diye yakınanların ilk uğrayacağı,saldıracağı yer iş garantisi veren,umut tacirliği yapan grafik eğitim kurslarıdır....zamanında bu kurslardan birine giden biri olarak dolandırıldığım duygusuna...
  3. O

1 ayda grafiker

haklısınız....tabiyki dünyanın sonu değil bu.bizde kendimize bir yol çizeceğiz bir şekilde.en azından size başka bir perspektif sunduysam,bide böyle adamlar var görüşünü sağlayabildiysem buda bişeydir.:) ....çokta lazımda değildi diyebilirsiniz.....bana katlanıp dönüşler yaptığınız için...
  4. O

1 ayda grafiker

söylediklerimden bu çıkıyorsa demek çok iyi anlatamamışım....söylemek istediğim iş verenlerin veya insiyatif sahibi kişlerin devletin dışında sosyal sorumlululklar alması.yapabileceklerini yapabilmesi. mesela bir iş veren birinci derece tanıdığının çocuğunu hiç bir vasfı yokken yanına alıp...
  5. O

1 ayda grafiker

Faruk hocam önce bana geri döndüğünüz için teşekkürederim...verdiğiniz yazıda duyarlılık ve çözüm önerisi gördüm. haddimi aşmak istemem ama fikrimide söylemek istiyorum.bu yazılanlar havada kalacak şeyler gbi gözüküyor.hani mecliste bir sürü önergenin havada kaldığı türden.hadi diyelim hayata...
  6. O

1 ayda grafiker

her işin uzmanlığında harcanmış bir zaman,bir emek vardır.1 aydır grafiker olunur diyen birinin sahte olmayan kar peşinde olduğunu anlayabilmek için illaki uzman grafiker olmak gerekmiyor.çünkü hiç bir iş 1 ayda...
  7. O

turizm dergi kapağı tasarımım

ilgi ve alakanız için teşekkürederim...benim için olumlu,faydalı eleştirilerdi...bu işe ilgi ve merağım var.bu konuda destek alabileceğim,çalışabileceğim,öğrenebileceğim bir yer bulamadığım için en azından sizin gibi tecrübeli grafikerlerin yorumları benim için çok değerli.
  8. O

turizm dergi kapağı tasarımım

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/67112_483011174603_3237497_n.jpg turizm dergi kapağı tasarımım hakkındaki yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum......
  9. O

Deneyimli,Deneyimsiz Grafikerler Aranıyor

eğer teklifiniz hala geçerliyse mülakat yapmak isterim.g.o.p oturuyorum.ileri derecede olmasada photoshop,frehand kullanabiliyorum.ayrıntılar mülakatta konuşulur zaten...0533 716 02 36....orbay.
  10. O

Freelance Grafik Tasarım Fiyat Listesi

özürdilerim.sorduğum sorudan konuya ne kadar vakıf olduğumu anlayabilirsiniz....şunu merak ediyorum.bir logo tasarımına ortalama olarak ne kadar zaman harcanır. logo 750 denmiş...aklım almıyor...birde 1 ay boyunca onca mesai yapanların asgari ücretle çalıştığını düşününce hiç aklım...
  11. O

Profesyonelden:Kurumsal Kimlik, ilan, broşür, katalog, e-dergi, video kurgu v.s

broşür,kartvizit,insört,magnet....vs işlerin pazarlamasını yapmak istiyorum.....yeriniz nerde?.....yada bana ne kadar yardımcı olabilirsiniz.
  12. O

iş yapmak istiyorum

Arkadaşlar,34 yaşındayım ve çalışma hayatımda bir türlü dikiş tutturamadım.zaman geçiyor.bir şeyler yapmam gerekiyor...broşür,kartvizit,insört,promosyon ....vb işlerin satışını yapmak istiyorum.bir matbaa yada bir ajansla anlaşmam gerektiğini biliyorum...bu durumda İSTANBULDA ilk akla gelen yer...
Yukarı Alt