tuthankhamon tarafından yazılan mesajlar

1. T

Compu Grafik Dizgi ne demek?

Öncelikle merhaba. Resmi bir kurum için analiz raporu hazırlayacağım. Teknik şartnamede "Sunuş yazısı ve bölüm başlıkları compu grafik dizgi olacaktır" ibaresi bulunuyor. Bu ibarenin ne anlama geldiğini bilen varsa beri gelsin. Şimdiden teşekkür ediyorum.
  2. T

Font düzenleme konusunda yardım

Elimde 10 bin'in üzerinde font var ve maalesef yarısından çoğunun Türkçe karakter desteği yok. Türkçe olmayan bu fontları en kolay yoldan nasıl ayırt edebilirim? Bu konuda yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
  3. T

Kısmi lak çalışması

Tekrar merhaba. Zemini illustratorda en basit şekliyle çizdim. Sözkonusu grafik ile işi cmyk olarak çalıştım ve pdf olarak göndereceğim diyelim. Kısmi lak olacak alanı iş ile aynı boyuta getirerek aşağıda çizdiğim gibi (lütfen siyah çizgileri yok sayınız) işin hemen yanında gönderiyorum...
  4. T

Kısmi lak çalışması

İlginiz için teşekkürler. Deneyeceğim.
  5. T

Kısmi lak çalışması

Hayır yok. sadece grafik mevcut.
  6. T

Kısmi lak çalışması

Merhaba. Ekteki grafiği zemin olarak kullanıp kendime bir kartvizit hazırlamak istiyorum. Açık renkli desen (ızgara) kısmı kısmi lak olacak. Kartvizit konusunda bu benim ilk çalışmam. Bu grafiği hangi işlemlerden geçirmem ve matbaaya ne şekilde göndermem gerekiyor? Matbaa ısrarla coreldraw...
  7. T

Indesign PPD sorunu

İlginiz için teşekkürler Gezegen. Yazıcıyı görebiliyor ve seçebiliyorum. Sorunum, yazıcıyı (HP LaserJet 5200 UPD PS) seçtikten sonra PPD kısmının boş kalması. Bu da bazı işlemleri kısıtlıyor. Mesela "Flip" (ters baskı) işlemi aktif olmuyor. Aydingere ters baskı alamıyorum.
  8. T

Indesign PPD sorunu

Merhaba. Windows 7 üzerinde CS6 indesign ile bir gazete hazırladım. Print aşamasında HP 5200 yazıcıma PPD ekleyemiyorum. Print penceresinde yazıcı seçimi adımında "HP 5200 PCL 5" yazıcmı seçiyorum ve alt kısımda PPD görünmüyor. PPD dosyasını nasıl ekleyebilirim. Bu konuda yardım bekliyorum...
Yukarı Alt