Yusuf Demirkoparan tarafından yazılan mesajlar

1. Y

Fotograf görüntüleyicide net, indesign programında bozuk. neden?

Sayın forum üyeleri, İnternetten fotograf indirdim. Windows fotograf görüntüleyicisinde net, Metin programına eklediğimde net, Fakat, Indesign programına aldığımda pikselleri bozuluyor. Nedeni nedir? Ayrıca Ücretsiz tarım fotograflarını nereden temin edebilir im? Bilgi için teşekkür ederim.
  2. Y

Dergi kapağı nasıl yapılır ders notu arıyorum?

Yazılım: indesigncs6, Soru öncesi açıklama: Sorularım, işin “zanaat kısmı” ile ilgilidir. Sorular: Kapak sayfa tasarımı her sayıda aynı olacaktır. Bu nedenle “Derginin adı” ya resim, ya da yazılım ile çözülen bir “şablon” olacaktır diye düşünüyorum. Bilgi rica ediyorum. Dergi içeriğinin, dosya...
  3. Y

E-dergi için yeni dosyayı nasıl oluşturabilirim?

Sayın forum üyeleri Yazılım: cs6 Dosyanın Konusu: e-dergi, Sayfa Sayısı: 36 Sütün sayısı: 2 Bilgi düzeyim: Yeni. Dosya açma düzeyi. Her adımı geçmeden başka adıma geçmiyorum. Sorular: Yeni döküman oluştururken, oluşturduğum her hatalı dökümanı bilgisayarımda sildim. fakat, "yeni döküman"...
  4. Y

Yeni font'u indesgn yazılımına nasıl aktarabilirim?

Indesign yazılımında imleç ile seçmeyi soruyorum. ms Ofis programında nasıl seçiyorsak, kolayca seçmenin yolunu... İndesign programında fontları göremiyorum
  5. Y

Yeni font'u indesgn yazılımına nasıl aktarabilirim?

Sayın forum üyeleri Bilgisayarımda olmayan fontu/Yazı tipini, INDESIGN cs6 yazılımına: Nasıl yükleyebilirim? Indesign yazılımı açık iken fontları, ms ofis ve diğer metin programlarında seçtiğimiz gibi nasıl seçebilirim? Bilgi için teşekkür ederim.
  6. Y

Bağlantısını verdiğim derginin "yazı tipini" ve puntosunun adı?

Sayın forum üyeleri, "Tarım" içerikli bir e-dergi yayınlamak istiyorum. Karar verilmesi gereken konulardan birisi de "yazı tipi" ve "punto ölçüleridir". Yaptığım araştırma sonucunda, beğendiğim yazı tipi ve punto; "sabitfikir" adlı edebiyat ve sanat dergisinin dir. Bağlantı...
  7. Y

cdr dosyalarını AI CS4 de açabilirmiyim? - Mümkün mü?

Sayın Forum katılımcıları, CorelDRAW dosyalarını, AI programında açabilmem mümkün mü? Mümkünse nasıl açabilirim ? Bilgi için teşekkür ederim.
  8. Y

Gazeteler ve 24 saat her an güncelleme ve bilgilerin depolanması ?

Sayın Forum katılımcıları, Örneğin hürriyet gazetesi; http://www.hurriyet.com.tr/anasayfa/ Örneğin:NYT gazetesi; http://global.nytimes.com/ Giriş bilgileri: Hürriyet asp sunucu dilini kullanmış. Veritabanı da doğal olarak, ms veritabanı yazılımlarıdır. NYT: ? belirliyemedim. html tarayıcı...
  9. Y

corelDraw x4'te bulunmayan fontu, CDx4 font listesine nasıl alabilirim?

Sayın erkan nehir Teşekkür ederim. Öğrenmek ve öğretmek güzel şey. Teşekkür ederim.
  10. Y

corelDraw x4'te bulunmayan fontu, CDx4 font listesine nasıl alabilirim?

Sayın forum katılımcıları, CorelDraw x4'te bulunmayan fontu/benzerlerini Internette buldum. Bilgisayarıma indirdim. Bu fontları; CorelDx4 font listesine nasıl (import) alabilirim ? Bilgi için teşekkür ederim.
  11. Y

Bu gazetenin adı hangi font dur ve nerede bulabilirim ?

@Cemal Canlı Teşekkür ederim. Makbule geçecek. Koşullanma ne kötü!? Bunun dışındaki fontlar içime sinmeyecek.
  12. Y

@Cemal Canlı Logo'da bulunan font ile kendi (internet) gazetemin adını yazmak istiyorum. Bilgi ve ilgi için teşekkür ederim.
  13. Y

Sayın forum katılımcıları, 1- Bu gazetenın unvanı-Adı hangi fontla yazılmıştır ?, http://www.lemonde.fr/ 2- Nerede bulabilirim ? Bilgi için teşekkür ederim.
  14. Y

Resimden bg ve yazı zaman aralığında gözüküyor. Fakat...

Bilgi: Flash 8'de çalışyorum. Çalıma-Proje: Basit iki katmanlı Reklam banner'ı: 336x280 piksel boyutlarında. Kurgu: Bir resim arkaplan olarak düşünüldü ve Slogan yazısı belli zaman aralığında resim üzerinde gözükecek. Sonuç: Tamam. Başarılı. Sorun: -Flash'da "kontrol" seçimi yapılarak test...
  15. Y

4 banner resmi peş-peşe bir döngü içinde nasıl getirilir?

Sayın forum katılımcıları, 4 adet resmi/sabit banner'ı, Sıra ile bir döngü içinde nasıl ekrana getirebiliriz ? Örnek: Pcnet dergisinin forum mesajlarındaki ilanı. Önerebileceğiniz bir çalışma notu, ders notu ".fla" dosyaları olursa bu örnek çalışmalar ile kendi özgün çalışmalarımı...
Yukarı Alt