Kutlu doğum haftası için afiş gerekli "istek"

Tepki
0
Merhabalar grubuma bir ödev verildi afiş için kutlu doğum haftası ile ilgili bir afiş sizden ricam içinde gül ün bol miktarda bulunduğu bir afiş çok iyi olur içinede yazı eklenecek siz bana .psd sini gönderirseniz ben yazıyı ayırtmış olduğunuz kısma yazarım.

Şimdiden çok teşekkürler.

not: konu yanlış yere açılmış olabilir kusura bakmayınız.

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Bu konu ile ilgili anlamamız gereken nedir ? Öncelikle onu sorma ihtiyacı duydum. Burada siz ücretsiz yapılması koşulu ile bir afiş tasarımı mı istemektesiniz yoksa freelance grafiker arayarak emeğinin karşılığını vererek bir afiş tasarımı mı istemektesiniz...

Eğer ilk seçenek ise üslup biraz garip geldi bana (yaşınız küçük olabilir bu bahane değil).

Eğer ikinci seçenek ise konu yanlış yere açılmış ve konu ile ilgili daha detaylı bilgi vermeniz gerekir ve tabi ki iletişim bilgilerinizi de...

Saygılarımla...

muratamam

Yazar
Tepki
364
İyi de ilanların hemen hepsi aynı zaten, üstelik hiçbir etkili tepki ve önlem de görünmüyor.
kariyer.net gibi sitelerde yayınlanabilirler miydi mesela?..

b3krkdk

Üye
Tepki
91
@muratamam

Ben bunu bir ilan olarak bile değerlendiremedim Murat Bey, hani burada ki grafiker arkadaşlarımızın hiç bir işi yok birileri foruma gelsin bizden bir şey istesin de hemen yapalım diye bekliyorlarmış gibi bir izlenim var. Buna biraz kızdım ben...

Kariyer.net vb. sitelerde iş ilanları şekil itibari ile çok düzgün fakat içerik olarak çok garip şeyler var... Örneğin bugün karşılaştığım grafiker ilanı...

Matbaa da deneyimli olacak, baskı türlerini ve özelliklerini bilecek, webde de deneyimli olacak eee bitti mi yok. Aynı zamanda fotoğrafçılık konusunda da deneyimli olacak eee işte bir de grafik konusunda da şey olursa iyi... :) Bu ilan yine çok çok iyi olanlardan...

Dosyalar

muratamam

Yazar
Tepki
364
Dediğim gibi ilan olarak bile değerlendirilemeyecek ilanlarla dolu bu forum, öyle istisna değilki... Üstelik atlayan atlayana.
Binbir türlü beklentisi olan ilanlar ise bir "neresi doğru ki?" vakıası olarak doğru ama "ücretsiz iş beklentisi" olanları yayınlayacaklarını hiç zannetmiyorum.

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Çok uzun zamandır şu forumu kullanmıyorum fakat gerçekten ilk defa bir forumun bir işe yaradığını gördüm ve bağlandım. Bu forumun kirlenmesi beni üzüyor, çünkü kirlendikçe asıl iş yapacak ve burada paylaşımlarda bulunup yardımcı olacak, yorumları ile yol gösterecek adamlar kaçıyor, günü birlik üyeler çoğalıyor. Günü birlik üyelerin çoğu da bir rica da bulunup kaçanlar... Buna bir çözüm gerek ama nasıl bir çözüm...

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Ayrıca yeni üye olanların 1 aylık yada 3 aylık hareketlerine bakılarak üyelikleri kapatılabilir... Çünkü bir soru sorup yada ben bunu yaptım diyip çok kaçan var. Gel kardeşim adam yemiyoruz burada :)

Tabi benim söylediğim şey bir öneri... Sonuçta buranın üye sayısını arttırmak gibi bir amacı da olabilir...

b3krkdk

Üye
Tepki
91
O zaman "Balon üye" leri sayısını azaltma konusunda ne gibi bir tedbir alınabilir bu konuda forum adminleri ve forum sahipleri ile bir görüşme yapılabilir. Çünkü bu forum, Türkiye'de grafikerlik anlamında çok faydalı bir forum...

Yukarı Alt