Yıldırım beyazıt üniversitesi katalog (kare)

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi için yaptığım kataloğu siz değerli üyelerimizin yorumları için ekliyorum...

NOT: Arka kapak Mock-Up dosyası bulamadığımdan ötürü terstir.

Dosyalar

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Elinize sağlık genel olarak temiz ve sade bir görünüm var. Fakat aynı şeyi tipografi anlamında söyleyemeceğim. Gereğinden uzun satırlar (en az 2 sütun yapmalısınız yoksa geniş ebat kullanmanın esprisi kalmaz), dar marj alanı özellikle metinlerde sırta yakınlık göz yoruyor. Güzel bir ebat bulmuşsunuz faydalı boşluklarla destekleseniz çalışmanız çok daha iyi olacaktır.

Kolay gelsin.

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Gürhan Bey yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Söyleyeceklerimi savunma olarak algılamayın kesinlikle sadece biraz acele ile yapılmış çalışma olup yaklaşık olarak 5 saatte sıfırdan tasarımı yapıldı ve direkt baskıya verildi. Ben sayfa sayısı olarak daha fazla sayfa tasarlamıştım fakat maliyet açısından ortaya çıkan sorunlardan ötürü sayfa sayısı azaldı fakat yazılarda azalma olmadı. Tabi ki yine dediğiniz gibi 2 satır kullanılabilirdi, çünkü hiç denemedim en azından denenebilirdi bu konuda çok haklısınız ve bu öneri bir küpe olarak kalacak kulağımda... Marj olarakta çok dar olmadığını düşünüyorum ben ama belki MockUp tan ötürü biraz daha dar gelmiş olabilir çünkü orjinalinde 2. cm bir marj var tabi bu yeterli bir ölçü müdür o da ayrı bir soru işareti oluyor galiba...

Yorumunuz için tekrardan teşekkürler...

NOT: 2 satır halinde deneyip tekrardan eklemeye çalışacağım...

GürhanErkal

Altın Üye
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
43
Merhaba

Evet marjlar mockupdan olabilir. Dediğim gibi çift sutunla iş hem daha güzel durur hem de uzun satırlardan dolayı oluşacak okuma sorunları halledilirdi.

Kolay gelsin.

b3krkdk

Üye
Tepki
91
Evet kesinlikle çift sütun ile daha hoş bir görüntü ortaya çıktı ve hatta çift sütun olunca marjlarda biraz daha artırılabilecek bir pozisyona geldi... Bugün biraz yoğunum ama yarın çift sütun halini eklemeye çalışacağım...

Yukarı Alt