Graffiti’nin Turbosu: Tunç Dindaş

Yazar Tarih: 09 Ocak 2018

Tunç Dindaş; Nam-ı Değer Turbo, aynı zamanda Türk Graffitisinin Babası olarak biliniyor. Türkiye’nin ilk graffiti sanatçısı olan Tunç Dindaş; duvarlarda yer alan batı tarzı renkli graffiti çalışmalarını yapan ilk graffiti sanatçısıdır. Ortadoğu geleneklerini eğlenceli popüler kültür ile birleştiren Dindaş’ın çalışmaları İstanbul’un duvarları ve sokaklarında sergileniyor. Aynı zamanda yerel tasarımcıların tercih ettiği kıyafetlerde Tunç Dindaş’ın graffiti çalışmalarına denk gelmek de mümkün.

Yurtiçinde ve yurtdışında birçok sergi, festival ve etkinlikte yer alan Dindaş, 2002 yılından itibaren bir çok kurumsal firma için graffiti çalışmaları yapmaktadır. WePublic Beymen, Metro City, Fox Tv, Adidas, Best Fm, Acıbadem, Sompo Japan, Acun Medya, Boyner gibi firmalar ile çalışan Dindaş ayrıca kişisel ve karma sergiler düzenlemeye devam etmektedir.

Turbo Tunç Dindaş Graffiti ÇalışmalarıTunç Dindaş Graffiti Çalışmaları Tunç Dindaş Graffiti Çalışmaları Tunç Dindaş Graffiti Çalışmaları Tunç Dindaş Graffiti Çalışmaları Tunç Dindaş Graffiti Çalışmaları Tunç Dindaş Graffiti Çalışmaları Tunç Dindaş Graffiti Çalışmaları Tunç Dindaş Graffiti Çalışmaları Tunç Dindaş Graffiti Çalışmaları Tunç Dindaş Graffiti Çalışmaları Tunç Dindaş Graffiti Çalışmaları

Haluk Ekinci

@halukingcom