2-Ömer-yıldız

Ömer Yıldız, toplantıya katılmadan 17 Haziran 2008’de grafikerlerin dayanışmasına dikkat çekerek şu açıklamayı yapmıştı; “Meslektaşlarımızı bir arada tutarak, birlik sağlayarak sektör çalışanlarını haklarını koruyacak olan Grafik Tasarımcılar Meslek Birliği’inde hepimizin yer alması bir görevdir. Grafikerler.org olarak bu oluşumu destekliyoruz.”

3-Ömer-yıldız

Toplantı sonrası Grafikerler.org sitesinde üye ve takipçilerine açıklama yapan Ömer YILDIZ;

“Çağımızda bilim ve teknolojinin hızlı gelişimi ile mesleki detay ve branşlaşmaların önemi artmıştır. Bu durum sebebiyle Meslek içi eğitimde mutlaka branşlaşmaya gidilmesi şarttır.
Günümüzde grafik eğitimi çok boyutlu bir sorunlar yumağı halindedir. Kendi alt dallarını birbirinden ayırmadan tek parça ve branşlaşmaya olanak vermeyen bir yapıya sahiptir.
Bizler de 
Grafikerler.org ailesi olarak bu sıkıntıların giderilmesinde bize düşen yerimizi alarak GRAFİKERLER MESLEK BİRLİĞİ KURUCULAR KURULU TOPLANTISI’na katılmış bulunmaktayız.

Her ne kadar Yönetim Kurulu olarak gitmiş olsak da tüm arkadaşlarımızın yanımızda bulunduğunu bilmekteyiz. Desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ederiz.” demişti.

4-Ömer-yıldız

2008’de ilk adı Grafik Tasarımcılar Meslek Birliği (GMB) olarak belirlenen ve daha sonra birlik sağlanamadan dağılan bu hareketin küllerinden Tüm Grafikerler Dayanışma Derneği (TGDD) doğarken; TGDD’nin düşünsel temellerinin grafikerler.org da yapılan hararetli tartışmalarla atıldığını” belirten Ömer Yıldız;

Grafikerlerin sadece telif haklarıyla sınırlı Grafikerler Meslek Birliği yerine tüm grafikerlerin çok daha kapsamlı sorunlarıyla ve çözümleriyle ilgilenecek olan Grafikerler Dayanışma Derneği düşüncesinin ilk defa 2009 yılının Ağustos ayında Faruk ÇAĞLA tarafından grafikerler.org sayfalarında dile getirildiğini ve daha sonra 2012 yılının Mayıs ayında TGDD’nin resmen kurulduğunu, ilk kuruluş müjdesinin de grafikerler.org’da verildiğini”, söyledi.

Ömer YILDIZ; “grafikerler.org sitesi incelenecek olursa forum bölümünde; grafikerlerin eğitim ve mesleki haklarıyla ilgili pek çok tartışmanın yapıldığını, grafikerler.org’un bu konulara çok duyarlı olduğunun görüleceğini” söyledi.

5-Ömer-yıldız

Ömer YILDIZ, “kendisinin de bu duyarlılık ile TGDD’yi 2012 yılından beri izlediğini, sınırlı imkanlarla çok önemli hizmet ve etkinlikler yapan TGDD’ye üye olmaya karar verdiğini, böylece grafikerler.org ile TGDD’nin gücünün birleşmesinden memnunluk duyduğunu”, belirtti. Tüm grafik tasarımcılarını ve tüm grafikerler.org üyelerini TGDD’ye üye olmaya davet ederek, “mesleklerine sahip çıkmak, geleceklerine sahip çıkmak isteyenlerin TGDD’ye üye olmaları kendi faydalarınadır, birlikten kuvvet doğar”, dedi.