+359 ve +393 Alan kodu ile Gelen Çağrılara Dikkat.

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
Dikkat +359 ve +393 Alan kodu ile Gelen Çağrılar Hakkında

Telefonunuz aniden çok kısa çalıyor, kapanıyor. Arayan numaraya bakıyorsunuz 359 veya 393 yada benzer bir rakamlar ile başlayan bir numara.. Sakın bu numaraları geri aramayınız. Her nasıl yapıp GSM operatorleri ile bir tuzak kurmuşlar belli değil ama.. Geri aradığınızda bir bayan çıkıyor Bulgaristan'da olduğunu söylüyor buluşma teklif ediyor veya benzeri bir teklif ile konuşmayı uzatıyor. Geri arama durumunda buna benzer tuzak konuşmalar sizi bekliyor.
Bu arada kontörleriniz saniyeler içinde çok hızlı tükeniyor veya faturanız kabarıyor. Bilginize.

Herkese yalansız dolansız günler dilerim.:)

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
@Hasan Güner

Benim başıma gelmedi.. Fakat arada sırada bu numaralardan çağrı alıyorum.. az önce yine gelince bu konuyu açmayı uygun gördüm. 1 ay kadar önce yine böyle çağrı gelince bu numaraya nereye ait diye araştırınca bu bilgiler karşıma çıktı. Google'da ufak bir arama ile benzer sonuçlara ulaşılabilir. Ben GSM operetorümü aradım bu numara neyin nesidir diye bilgilerinin olmadığını söylüyorlar.. Dikkatli olmak lazım.

Fulyam

Üye
Tepki
16
:) Hasan ben tutarım senin için birini.. bol bol atar sana çağrı..sen merka etme:D

Tepki
0
Ben eşimin telefonunda bu kod ile başlayan bir numara gördüm neyin nesi diye araştırdığımda da bu olayı öğrendim. Neyseki duymamış ve açmamış. Şans işte...

boro

Üye
Tepki
3
bilgi için teşekkürler. Bu numaraların ucundaki insanlar dolandırıcıdır dikkat:)

Yukarı Alt