6 tane afiş çalışmam (photoshop)

ilkeray35

Üye
Tepki
0
@Fulyam
Çok teşekkürler beğenmenize sevindim
Coca cola afişimin üzerinde cola cola reklam banneri şaka gibi

dua

Üye
Tepki
0
bence güzel ama ayrıntılara biraz daha dikkat etmenizi öneririm

Tepki
2
kalite eksikliği var. ayrıca gördüğüm kadarıyla hepsinde sadece resmin üzerine yazı yazmışsınız. emek harcayıp yaptığınız bir çalışma varsa ona yorum yapalım. kolay gelsin

ilkeray35

Üye
Tepki
0
@Seyit Ali Başer

çalışmaları,düşünceyi beğenmeyebilirsiniz ,berbatta bulabilirisiniz ama bunlarda emek yok demek ne kadar doğru yapılan sadece tek resmin üzerine yazı yazılmış gibi yorum yapmak bir fikir doğrultusunda her biri 3-4 resimden oluşuyor her birini bulmak monte etmek sizin için kolay olabilir ama benim 3 günümü aldı

Tepki
2
@ilkeray35

Siz bu çalışmalara afiş diyebiliyorsunuz ama ben sizinle aynı düşüncede değilim. Bu işte acemi olduğunuz belli ve bence ilk önce forumdaki bilgilerden "AFİŞ NEDİR" i öğrenin. ve ondan sonra bana afiş sunun, bende + larını - lerini söyleyeyim. kolay gelsin...

ilkeray35

Üye
Tepki
0
@Seyit Ali Başer
KISACA YORUMLARINI CEVAPLANDIRAYIM
ilk önce resme yazı yazmışsın emek yok neyi değerlenireceğiz dedin siz afişi ufak bir resim arkaya bir fon yazı olarak düşünüyorsunuz galiba sadece tek resimden oluşmuş yazı olmayan binlerce ödüllü afiş tasarımı var. yaptığım çalışmaların hepsi dünyanın her yerinde afiş olarak adlandırılır bır resmın uzerıne bır mesaj yazılmıssa sosyal veya herhangı baska anlamda bunların hepsı afıs sayılır slogan varsa veya sadece marka veya logo bıle olabılır afıs sayılması ıcın acemi olduğum konusuna gelince evet 2,5 aydır grafik ve programlarıyla ilgileniyorum illüstrator çalışmalarımda bunu belirttiğim için tekrarlamak istemedim benim gibi yeni öğrenen biri bu eleştirileri yapsaydı anlardım ama grafik tasarım öğrencisinin bu eleştirileri yapması hem çok düşündürücü hemde çok üzücü tekrarlıyorum beğenmeyebilirsiniz ,berbat bulabilirsiniz hataları söyliyebilirisiniz ama emek yok resim üzerine yazı yazılmış afiş değil demek bambaşka bir ruh halinin yansıması

Ahmet ALTUN

Font Tasarımı
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
36
Merhaba ilkeray35; Öncelikle bu alanda bir iş çıkarınca eleştrinin her türlüsüne biraz hazırlıklı olmak gerekiyor:)
Çalışmalara bakınca sanki bir resim alınmış ve üzerine yazı yazılmış başka hiç bir işlem yapılmamış gibi duruyor. Tabii ki emek harcamışsınız ama görünmüyor.. Bu işi yapmak için harcadığınız zamana bir de eleştiriler doğultusunda birşeyler eklerseniz afişlerin harika olacağına eminim.. Örneğin kullandığınız fontlara uygun gölge, effekt vb uygulayıp bir deneyin.. Yazılar çok yalın duruyor.. İçinize sinene kadar değiştirin.. her zaman güzelin de daha güzel vardır.. Bu afişlerin fikirleri çok güzel sadece biraz daha bir şeyler katılması gerekiyor diye düşünüyorum.. Başarılar.. kolay gelsin...:)

Yukarı Alt