afiş deneme

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Arkadaşlar bir sitede yer alan yarışma konularını sıra ile kendimi denemek ve geliştirmek adına evde çalışıyorum

Firma adı Rota Market

Bizden istemiş :
olmasını istediğimiz kesinlikle----- üreticiyiden direk tüketiciye bir hizmet anlayışını karikatürize etmek......
örnek tarlada yetiştirilen ürünlerin(pirinç,tahi,domates vs nin doğal ortamında gösterilip ilerdeki market içerisine girip çıkış kapısında mutlu bir şekilde ayrılan insanları karikatürize etmek... aynı uygulamayı hayvansan ürünlerdede karikatürize ederek, inek koyun ve büyük başın giriş kapısından girilerek... işlenen hayvansal ürünlerin işlenip veya işlenmeden giriş kapısında girilip mutlu ve huzurlu bir şekilde çıkış kapısından gilryüzlü ve mutlu müşterilerin elinde süt süt ürünleri , et vb. rünler şeklinde çıkması

Ben aklıma gelen fikirleri önce eskiz olarak karaladım ardından yarışmaya katılan arkadaşların bunların çoğunu düşündüğünü gördüm :) Aslında zaten müşteri ne istediğini anlatmış :)
Bende bunun için şu şekilde bir çalışma yaptım :) Değerlendirelim ki daha iyi öğreneyim :) Ben öğrenirken benim gibi yeni arkadaşlarımda kendilerine ders çıkarsınlar ;) :cool:

İsmail ÇOBAN

Grapiksel
Bronz Üye
Tepki
44
ock up yollarmısın bana :) çalışman cicili bicili olmuş :) emeğine sağlık.

bide market olduğunu belirt çok düz yazı karakteri seçmişsin. bide o karikatürü ben çizdim de de bayılim :D

Mehmet ÖZDEMİR

Grafik Tasarım
Altın Üye
Uzman Üye
Tepki
243
emeğinize sağlık güzel bir çalışma. ancak fontlara takıldım ben. alternatif denenebilir...

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
@grapiksel

yollarım ama akşam burada yok yanımda :)

@grapiksel

ben çizmedim hazrı kullandım ama eminim çizebilirim az uğraşınca :D :cool::cool:

@Mehmet ÖZDEMİR

Mehmet bey benim en büyük sorunum font seçimi zaten bunun farkındayım ve tıkanıp kalıyorum.. Bir arkadaş aslında en kolayının o olduğunu söylüyor ama :S Sanırım kolaylar bana zor geliyor o zaman :(

Tayfun ŞENOĞLU

Grafik Tasarım
Bronz Üye
Tepki
19
Emeğinize sağlık :) güzl bir çalışma..bende fontlara takıldım.. Font boyut ve seçimlerine dikkat edersek eminm daha güzel işler çıkartacaksınız. :)
iyi çalışmalar..

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
@Tayfun ŞENOĞLU

Teşekkür ederim :) Font konusunda derdim büyük evet dikkatli olmalıyım ;)

Tepki
12
Bu güler yüzlü ve sevimli ailenin giysi renkleri zemindeki gradient tonuyla karışmış.

Bir de yukarıdaki çiçeklerin bir kısmı bir yere bağlı değil de havada gibi duruyor. Kenarları yedirilmeli zemine.

Genel olarak fikir güzel bence.
Başarılar.

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
@Emre DEMİRCİ

teşekkürler :)

@eratasarim2012

fikiri uygulamak için aslında belki daha başka alternatiflerim olabilirdi yaptıktan sonra başka fikirler geliyor insanın aklına ve ilk çalışmayı beğenmiyor sonra :D Bazı fikirleride nasıl uygulayabileceğim konusunda daha tıkanıyorum ...
Evet haklısınız çiçeklere dikkat etmemiştim :) Onuda kontrol ederim :)

Adem GÖRDÜK

Music Composer
Tepki
38
Merhaba,

Sizin afişiniz üstünde biraz oynayarak fikirleriniz dışına çıkmadan kendimce başka birşekilde aktardım.

Bir dipnot eklemek gerekirse, Rota Marketin logosunda kullanılan renkler bu afiş için çok soğuk kaçıyor. Verilmek istenen mesajı zorlaştırıyor. Bu nedenle biraz sentez birşey oldu :)

Başarılar.

Yukarı Alt