Bal Küpü Yapımı (Resimli Anlatım)

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
Basit ve pratik bir uygulamayı daha anlatmaya çalışacağım.

Aşağıda resimde görüldüğü gibi 2 tane elips çizip istediğiniz bir renkle dolgu rengi verin ve şekildeki gibi yerleştirin. Çizgi rengi ve kalınlığı olmayacak.

Elipslerin ikisini de seçip Pathfinder panelinden, Subtract from shape area düğmesine ve daha sonra yanda bulunan Expand butonunu tıklayın.

Daha sonra şekli seçip Effect menüsünden Stylize > Inner Glow komutunu uygulayın.

Açılan pencereden Mode Normal, Opacity 75, Blur 75 değerlerini girip ok.leyin.

Aşağıda görüldüğü şekilde bir elips daha çizip şeklin üzerine yerleştirin. Elipsin genişliği şeklin üstüne yerleşecek şekilde aynı boyutta olması gerekiyor.

Üste yerleştirdiğiniz ve yeni çizdiğiniz elipsi seçip tekrar Effect menüsünden Stylize > Inner Glow komutunu uygulayın. Açılan pencereden Mode Normal, Opacity 75, Blur 75 değerlerini girip ok.leyin.

Biraz daha küçük bir elips daha çizin ve farklı renk ile doldurup şeklin üzerine yerleştirin.

SONUÇ:

Umarım faydalı olur, kolay gelsin, saygılar...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Anlatım için teşekkürler Yaşar Bey, anlaşılan siz bu işi yavaş yavaş çözüyorsunuz, kıskandım şahsen.

Tepki
31
basit ama güzel bir yöntem ve hiçbir iz yok tamamen bütünmüş teşekkürler yaşar abi

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@Hakan Dağdeviren
Ben teşekkür ederim Hakan bey sizin 3D çalışmalarınızın yanında lafı bile olmaz, aslına bakılacak olursa...

@Abdullah Şahin
@Fatih Coşkun
@Dilek Doğrusöz

Ben teşekkür ederim arkadaşlar, basit ve pratik uygulamalarla Illustratörü anlatmaya çalışıyorum elimden geldiği dilimin döndüğünce...

Yukarı Alt