Bıçık izi dışını nasıl çevreleyebilirim?

saskam

Üye
Tepki
0

Arkadaşlar resimde görüldüğü gibi bıçak izi dışına nasıl bir dış çizgi/çevre yapabilirim?
Bunun için hep pen tool ile çevresinden geçmek zorunda kalıyorum ben, bunun illustrator ve freehand de bir kısayolu var mı acaba?

htc_gny

-_-
Tepki
6
Illustratorde nesne seçili iken Object menüsünden Path seçeneğinden Offset Path seçilir. Açılan pencereden ne kadar taşırma payı vermek istiyorsan (örneğin 3mm gibi) yazılır ve onaylanır. Program otomatik olarak taşırma paylarını vermiş olacaktır. Umarım faydalı olabilmişimdir.

saskam

Üye
Tepki
0
Dediğinizi yaptım fakat içte, dışta bir sürü çizgi çıktı alakasız
Tam bıçak izini çevreleyen bir şey olmadı

saskam

Üye
Tepki
0
Çok teşekkürler
Yani illaki dış çizgileri birleştirmem gerekiyor önce, hiç uğraşmadan bıçak izinin dışını çevreleyen bir fonksiyon yok sanırım
İlginiz, alakanız için teşekkürler tekrar

htc_gny

-_-
Tepki
6
Window menüsünde Toolbars seçeneğinden Xtra Operations seçilir. Açılan menüden Inset Path aracı seçilir ve açılan pencereye değerler girilir. Dışına doğru taşırma payı vereceğimizden değer eksi (-) olarak yazılır. Aslında Yaşar Bey ne yalan söyleyim uzun zamandır FreeHand kullanmıyorum ama umarım sizlere doğru bilgi aktarmışımdır.

Saygılarımla.

Yaşar Karadeniz

Grafikerler.org
Altın Üye
Tepki
75
@saskam

Teşekkür ederim Hatice hanım sayın saskam, "illustrator ve freehand" diye sormuş bunun için nasıl yapılabileceği konusunda sualimi yöneltmiştim, emeğinize sağlık...

Not: Bu arada Altın üyeliğiniz hayırlı olsun... :s8:

Yukarı Alt