Broşür / Kaplan Kebap

Erkan Nehir

Grafik Tasarımcı & Ressam
Uzman Üye
Tepki
53
@sagat
Merhaba. İlk önce şunu belirteyim ki ortada bir çalışma var ise eleştiri almak/yapmak kaçınılmazdır. Zira her beyin farklı görüş üretir. Fakat eleştiri mantıklı bir dayanağı olduğu sürece yerinde bir eleştiri olur.

Ön sayfadaki resimler farklı açılarda çekilmiş diyorsunuz...
Bir döner görselini, bir iç mekan görselini ve bir dıştan görünüm enstantanesini aynı açıdan çekme tekniğini bize de öğretir misiniz?
Tonlar farklı diyorsunuz.
Bir görsel açık havada çekilmiş. Diğeri iç mekan ve bir diğeri arka planda ateş görüntüsü ile yakın plan çekim. Evet bu 3 resmin de tonları birebir aynı dereceye getirilebilirdi. Fakat bu durumda ortaya çıkan görüntüler ortamın ahengiyle tamamen alakasız bir durum alırdı.
Koca koca resimler ve bir sürü yazı diyorsunuz...
Çalışma herkesin hem fikir olduğu üzere yiyecek sektörüne ait ve GÖRSEL bazlı bir çalışma. Ve fotografların ön planda olması gayet doğal. Sonuçta tanıtılan ve reklamı yapılan ürünün tanıtılması amaçlanmış.
Tek sayfada birsürü yazı var dediğiniz durum ise MÖNÜ'dür. Bu bir makale değildir ki, şu yazıyı çıkaralım ya da şu kısmı biraz kısaltalım mantığı olsun. Firma neyi sunuyorsa onlar açıklanmış. Burada yanlış bir durum yok.
benim gözüme çarpan tek durum ise, kapaktaki görselin yanlardan kesilmiş olması. Görsel biraz daha küçültülerek tam olarak kullanılabilirdi.
Bunun dışında gayet güzel ve amaca uygun bir çalışma.
İyi çalışmalar dilerim.

sagat

Üye
Tepki
0
Ön sayfadaki resimler farklı açılarda çekilmiş diyorsunuz...

ön sayfa dediğim kapak kapaktaki yiyecek resimlerinden bahsediyorum

Bir görsel açık havada çekilmiş. Diğeri iç mekan ve bir diğeri arka planda ateş görüntüsü ile yakın plan çekim. Evet bu 3 resmin de tonları birebir aynı dereceye getirilebilirdi. Fakat bu durumda ortaya çıkan görüntüler ortamın ahengiyle tamamen alakasız bir durum alırdı.

iç mekanda çekilen fotoğrafın bu firmaya ait olduğunu düşünmüyorum
işyeri resimlerini çeken makineyle içteki döner resmini çeken makinenin ayrı olduğunu söylüyorum
inetrnetten alınan hazır resimde olabilir
renk tonlarından kastım döner resmi çok canlı ama dışardan çekilne resimler çok mat
dışardaki resimler biraz daha canladırılabilir demek istedim

Koca koca resimler ve bir sürü yazı diyorsunuz...
Çalışma herkesin hem fikir olduğu üzere yiyecek sektörüne ait ve GÖRSEL bazlı bir çalışma. Ve fotografların ön planda olması gayet doğal. Sonuçta tanıtılan ve reklamı yapılan ürünün tanıtılması amaçlanmış.

menünün içini açtınınz bir sayafada yazılar
diğer sayfalarda koca koca resimler ne kadar göze hoş gelebilir ki
madem resimler ön planda olacak iç sayfa komple resim olabilirdi daha güzel olurdu

anladığım kadarıyla siz benim yazdığım yazıdaki yazılara değil konuşma üslubuma bakarak
karşılık vermişsiniz anlatılmak isteneni atlamışsınız
lütfen göz ucuyla değil anlatılmak isteneni okuyupta bana yorum yazınız

Sedat Gül

Graphic Desing
Altın Üye
Tepki
141
@sagat

arkadaşım umarım bu hassaiyeti kendi çalışmalarında gösterirsinde , bizlerde buradan
sizin vasıtanızla bir şeyler öğrenmiş oluruz, :clap2:
bundan sonra sizin çalışmalarınızı özellikle takip edeceğim, yorumlarımız yazacağım:grafikerler:

Tepki
0
sedat bey takmayın böle çok bilmiş ve acemi yorumları elinize sağlık güzel bi çalışma olmuş emeğinize sağlık

Yukarı Alt