çok acil iş arıyorum

Tepki
0
açık lise son sınıfı okuyorum 18 yaşındayım 3 ay boyunca photoshop indesing illustrator dersleri gördüm daha önce grafiker olarak hiç çalışmadım maaş önemli değil deneyim ve kendimi geliştirmek istiyorum eğer çok acil iş bulamazsam ailem beni tekstil işine sokacak bu son fırsatım

gezegen

Üye
Tepki
16
@feritaltnts

Ferit merhaba,

Bu dediğin çok üzücü! Hiç konuşmayı denedin mi ailenle? Biraz daha sabırlı ve iş tercihin konusunda hoşgörülü, anlayışlı olmalarını istedin mi? Yukarıdaki satırları yazdığına göre, bunları yapmış olabilirsin, ama onlarla bu noktayı hiç konuşmadıysan ya da çeşitli nedenlerden ötürü konuşamıyorsan, durum gerçekten yazdığın gibi acil ve önemliyse, İstanbul'da oturduğun civardaki matbaa ve ajansların kapısını çalıp, niyetini onlara açıklayıp, onlardan iş isteyebilirsin. İnternetten, bu arada bu forumdan da iş bakmayı sürdür bir yandan ama doğrudan iş istemekle daha hızlı sonuç alabilirsin. Kolay değil bu dediğim, biliyorum, ama hiçbir kaybın yok, olmayacak da dediğim gibi de iş ararsan. Durumunu, çalışma niyetini ve isteğini bir güzel anlatırsan, sana şans verecek elbet bir matbaa veya ajans çıkacaktır.

Sen ne dersin?

Emre DEMİRCİ

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
89
@feritaltnts

topkapı matbacılar sitesinde yığınla stajer yada yetiştirilmek üzere grafiker arıyorlar atla hemen minibüse doğru tapkapıya :)

Sinan KAYA

Üye
Tepki
40
Keşke bende bulabilsem..Bende garsonluk yapıyordum üniversite tuttu gidiyorum inşallah.

Tepki
0
@gezegen

gezegen dediğin gibi tam bir yıldır yapıyorum matbaacılar sitesine filan baya bir gittim ama hepsinden aynı cevabı alıyorum daha önce bir yerde çalışmalısın ailemde maddi durumdan dolayı daha fazla idare edemiyorlar onlarada hak veriyorum dün birini aradam tamam sabah ara dediler sabah aradım adam hiç konuşmadan yeni birini aldık dedi umudumu iyice kaybettim

Tepki
0
@evilboyemre

evilboyemre bayrampaşada oturduğum için yakın 1 yıldan beri gidiyorum sonuç hep aynı o kadar çok isteğim vardıki kursu birinci olarak bitirmiştim çokta hevesliyim işte o heves yavaş yavaş kaçıyor

Emre DEMİRCİ

Bronz Üye
Bronz Üye
Tepki
89
@feritaltnts

Madem okadar çok hevesin var daha az önce siteden geldim sabah sabah bi sürü iş ilanı gördüm hiç olmadı illah tecrübe arıyorlarsa sende sitede başka bi iş olarak gir çırak vs. gibi orda çalıştıkça ordaki insanlarla samimiyetin arttılça elbet bir gün bir şekilde biri sana yardımcı olur en azından tekstilde çalışacagına matbaada çırak olursun ilk başlarda yeterki azmini kaybetme meslekten fazla uzaklaşma sonradan grafik tasarımcı olmuş biri olarak sana son tavsiyem budur sakın tekstil işine girip hayatını orada harcama dediklerimide iyi düşün . herşey gönlünce olsun .

Tepki
0
@Emre DEMİRCİ

Malesef soktular beni tekstil işine boş zamanımda olmaz artık gidip bakamam malesef bir ömür sürünecem kötü tarafı ise istediğim meslek olmayacak

Aslı SAYILIR

Altın Üye
Altın Üye
Tepki
192
Merhaba,
Anlıyorum seni, ama anlamadığım bir şey var.. İnsan istediği zaman herşeye gücü yeter .. Ben çok insan tanıyorum ki çevre zorlamalarından, imkansızlıklardan kendi özgür iradeleri ile seçtikleri işleri yapamamış. Biri de benim biliyormusun.Ama şimdi durmadan çalışıyorum, okuyorum, araştırıyorum ( bunun yaşı yok ) ve öğreniyorum.. Kendimi geliştirip bu sefer kendi istediğim yolda yürüyebilmek için.. Sende başarabilirsin. Hiçbirşey için geç değil.
Vardiyalı çalışacaksın sanırım yada tek vardiya bilmiyorum ama işten arda kalan zamanlarında kendini istediğin konuda yetiştir.Kendine deneme çalışmalarından portfolyolar oluştur.Ve yine boş zamanlarında başvur ajanslara, matbaalara, ozalitçilere vb..
Umutsuzluğa düşüp baştan kaybetme ..

Yukarı Alt