coreldraw da dekupe yapmak

Tepki
100
@asimavim_24

sorunuzdan bir şey anlamadım.
konuyu açarmısınız.

U

User

Misafir
@asimavim_24
dekupe nedir biliyorsundur heralde.
eger bilmiyorsan önce ordan baslayalım.
dekupe yapmak bir görsel içerisinden istediğiniz bölümü kesip almaktır.
bunuda resimde detaylı bir sekilde anlattım. resimlere dikkatli 1 sekilde bakarsanız ve okuersanız amacınıza ulşırsınız.
not: powerclip coreldrawın eski sürümlerinde cok kullanılıyordu. crop the bitmap olayını ekleyinceye kadar. bu özellik eklenince power clip kullanılmaz oldu. ama yerinde powerclip duruyor cıkarmadılar. yani o özelliği. programlar her üst version cıktıgında kullanıcıyı dahada rahat olamalrıı için olanak saglıyor. kolay gelsin.

bekolito

Üye
Tepki
0
paaylaşım için teşekkrler ben intersct terimini tıklıcak yeri çıkartamadım kestiğim yeri tıkladıktan sonra onn bi ayarı fln varmıdır?yukarda görünmüyor yani şekil verme yerleri

Hür Onar

Üye
Tepki
0
@asimavim_24

Dekupe işlemi için resmin etrafına NOKTALIYA NOKTALIYA çizgi çizme işleminden bahsediliyor.

Çizgiyi başladığınız nokta ile birleştirip kapattıktan sonra,zoomla yanaşıp noktaları taşıyarak ve gerekli yerlerde çizgileri eğrilterek temiz bir KESİM yapabilirsiniz.

mete meral

Üye
Tepki
0
benim için çok iyi oldu her pc de photoshop olmuyo corel inde portable var usb ye yüklü istediğim yerde kullanabilme olanağım oluyo ve bu yüzden çok sevindim:)
teşekkür ederim

mete meral

Üye
Tepki
0
@asimavim_24

galiba ben anladım
çizdiğin çizgiyi ve resmi işaretle ve insert et sonrda resmi sağa sola çek
işte dekupe edilmiş :)

Tepki
0
resmi seç, yukarıdan (effect • Powerclip • Place inside container) seçeneğini tıkla, çıkacak ok işaretini degube amaçlı çizdiğin nesneye tıkla...

Yukarı Alt