Dekoratif Bir Teklif Oda ve Koltuk Adlı Çalışmam.

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Bu defa da böyle birşey modelledim.

Type:V-Ray
Render:0h 32m (Her birer sahne için ortalama )

Sahne1

Sahne2

danisman

Consultant
Tepki
30
hakan bey ellerine sağlık çok güzel olmuş, Yalnız bir şey eklemek istiyorum, kenarları da, kol koyma yerleri, ahşap olsaydı nasıl olurdu ? gerçi imalatını düşününce maliyetler artardı heralde...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Bilmem, kafamdaki tasarımda kol üstleri ahşap olan bir koltuk yoktu, sanırım bu yüzden böyle :)

Fakat Render olayı olmasaydı mutlaka denerdim dediğinizi.

Yorumunuz İçin Teşekkürler Sayın Danışman.

danisman

Consultant
Tepki
30
orası muhakak ki öyle :) sizin düşüncenizde olmadığını çizim sonucunda zaten gördüm hakan bey hani dedim belki bu tasarımı uygulamaya sokarsam diye kendi adıma düşünmüştüm sadece ;) tahmin edebiliyorum render bekleyişlerini ...

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Anlıyorum sizi Sayın Danışman
Dediğiniz gibi bunu da denemek değerlendirmek lazım :)

Tepki
31
Eline sağlık Hakan gerçekçilik ve boyut olark çok güzel bir iş çıkarmışsınız

sayın danışman ahşap değilde artık deri koltuk başları moda :)

kriptonik

Üye
Tepki
1
elinize sağlık hakan bey bunun profilini kullanıp aynısını photshop ile de yapamaz mıyız? bana yapabilirmişiz gibi geliyor yani ben 3dsmax kullanmıyorum da ondan söylüyorum..:)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Teşekkürler Fatih Bey.

Aynısı kadar olmasa da bunun gibi bir koltuğu PS de de çizebiliriz kriptonik, hatta bir koltuk çizimim var PS de.Yani neden olmasın , bu imkansız değil istemek yeterlidir.

kriptonik

Üye
Tepki
1
peki şimdi ben bu akşam çalışayım diyorum.. daha orantılı bir çalışma olması için önce profil çıkarıp öylemi çalışayım? yoksa öyle farazi bi kalıp çıkarıp üstünde mi oyanayayım hangisi daha zevkli olur:)

Hakan D

Yönetici
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepki
716
Önce PS de grid Modu aktif ediniz, sonra kendinize başlangıç olmak kaydıyla bir referans seçiniz pentool ile üstünden gidiniz,bakarak da çizebilirsiniz hatta bu daha iyi olur, kalıbını çıkarıp dolgu verin.İlk başlarda böyle çalışır sonra siz kafanızdan çizersiniz.
Yalnız burada bir referansı 1 layerde seçip doldurursak ne ışık ne gölge verebiliriz ona, ve hatları kaybolacaktır elbette.
Mesela önce her bir minderi ayrı layerde, sonra kolları ayrı layerde sonra gövde vs...
Sonra bu herbir layerin kenarlarına hafif gölge vererek, hatlarını belirginleştirmeye çalışalım.

Gridmod aktif Pentool ise Path ayarında olmalı.

Bir deneyin bakalım nasıl birşey olacak :)

Yukarı Alt