.Fla Düzenleme Hakkında Sorularım

woswoswos

Üye
Tepki
0
Öncelikle merhaba,
Aranıza yeni katıldım sanırım yeni adresim burası olucak ve bu kısıma soru sorabiliyormuyuz onuda bilmiyorum herhangibir uyarı göremedim flashı geliştirmek istiyorum temel bilgilerim mevcut diyemeyeceğim ama az da olsa kabaca bilgim var yani anlatırken biraz daha teknik terimlere dikkat ederek anlatırsanız sevinirim
Sorularım şunlar.
Elimde tm nin ücretsiz dağıttığı temalardan http://www.templatemonster.com/free-flash-website-templates.html bu klasörün içinde
.SWF
.HTML
.PSD
.FLA

dosyaları mevcut benim yapmak istediğim ise şu
mesala contacts menüsünün içeriğini tamamen değiştirmek istiyorum yani o sayfayının iletişim formu kalkıcak işte oraya fotoğraflar koyucam düzeni bozmadan yada ne biliyim herhangi bir metin ekliyicem yada ne biliyim oraya bir tane fıkralar bölümü oluşturucam varsayıyorum
Hani frontpagede html açarsınız düzenlersiniz yeni metinler eklersiniz eskini silersiniz buna benzer umarım açık anlatabilmişimdir.
Bazı temeda .xml dosyasıda vermiş mesala xml yi düzenleyerek txt. leri de düzenlenmiş oluyorsunuz ama benim istediğim sayfa düzeninide değiştirmek sadece textler değil text ekleyebiliyorum ama fotoğraf ekliyicem eskisini silip nasıl eklerim yada aynı yere nasıl koyarım kafam allak bullak oldu :)
az çok anladınız sanırım sorunumu.

Bende macro media 8 prof. var onu kullanıyorum.
sol sekmeden libraryden "expand all folders" diyerek ilk önce tüm içerikleri inceledim fakat benim istediğim yerler yok peki ben o kısımları nereden bulucam :)
sitenizde flash anlatım dersleri mevcut ama anlatımlar yeni olanlara hitap etmiyor yeni olanlar ancak görsel anlatımlardan faydalanabiliyor çünkü uygulamalı gördüğü için ancak böyle kapıyor.
uzun oldu galiba teşekkürler yardım eden herkese.

paladine

Üye
Tepki
0
sayın woswoswos , sanırım aynı şeyleri yapmak için kollarımızı sıvamışız , :) ama bence doğru yerdeyiz , inşallah Abdullah Şahin Bey derdimize derman olacak..

woswoswos

Üye
Tepki
0
@ Abdullah Şahin teşekkür ederim cevabınız için.Tekrar belirtmek istiyorum flashta yazıları , fontları , ve hatta biraz zorlarsam resimleri de değiştircek kadar seviyeye ulaştığımı farkettim mesele düzeni bozmadan ekleyebilmek textler kolay resimlerde bazen kolay bazen zor yani bunları yapabildim biraz kurcaladıktan sonra kırma demişsiniz tm yaptığı temaları ücret talep etmediği halde neden şifrelesin onuda anlamadım doğrudur şifreli olabilirde bu beni aşar gibi geliyor. Kısaca arkadaşlar bir dakka sanırım resimli anlatsam iyi olucak :)
Resim - 1

Resim - 2

Resim - 3

Sanırım bu sefer daha iyi oldu :) Birde aklıma gelmiyor isimi bir program vardı front page gibi bire bir ön izlemeli olarak flashı editleyebiliyordun o daha pratik ve kullanışlı bir şeydi ama işte hatırlamıyorum En azından bir pratik bilgi verseniz şu yolları izleyin yada şunları öğrenin yani kısaca bana bu temeli kaptırıcak şeyler söylerseniz memnun olurum.
Araştırmalarıma göre işin sırrı action scriptte :)

@
paladine Evet zamanla ileriticez sağ kalırsak : )

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@woswoswos

açtığınız konuya ilgi gösterip yanıt veren üyelerin olması ve
aynı konunun başka bir üye tarafından tekrar dile getirilme ihtimali
söz konusu olduğundan konuyu tamamen silemiyoruz

Yukarı Alt