Fla Düzenleme Sorunu

srdr

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar aranızda yeni sayılırım. Bir kaç sorum olucaktı Fla düzenleme hakkında umarım konuyu doğru yere açıyorumdur.

Web üzerinden beğendiğim bir flash tasarımı indirdim. indirdiğim dosya içerisinde tasarımın Fla'sıda mevcut. Adobe Flash Cs4 ile fla dosyasını açtım ama sadece fla nın anasayfaını düzenleyebiliyorum. Sayfa adlarını ve sayfalarda yazan yazıları düzenleyemiyorum. Tek yapabildiğin şey anasayfadaki yazıları değiştirebilmek oluyor. Diğer sayfalarıda ve adlarını düzenleyebilmem için ne yapmam gerek. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
merhabalar sorduğun soru için çalışmayı görmek lazım
ama varsayımlar üzerinden bir yanıt verecek olur isek;
* scene penceresini aç iç sayfalar orada farklı çalışılmış olabilir
* ekranda gördüğün zaman çizelgesinin sağ ilerisine tıkla oradaki sahneleri incele
büyük oradan ilerlere doğru konumlandırılmıştır iç sayfalar

srdr

Üye
Tepki
0
http://www.flashmo.com/preview/flashmo_154_art_studio

düzenlemek istediğim tasarım bu hocam. Fla dosyasını adobe flash ile açtım ama sadece anasayfadaki yazıları değiştirebildim. Our News - Products - Company gibi sayfalar bulunmakta bu sayfaların adlarını değiştirmek istiyorum ama düzeltemiyorum bir türlü çünkü gözükmüyorlar. Sayfaların içerisinde yer alan içerikleride düzenleyemiyorum.

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
@srdr

menü alanına çift tıkla menünün içine gireceksin o şekilde yazıları değiştirmeyi dene
iç içe geçirilmiş olabilirler çift tıklayarak nesnelerin içine girip animasyonunu düzenleyebilirsin

srdr

Üye
Tepki
0
hocam hepsinin içine tek tek girdim ama yinede değiştireceğim alanları bulamadım "Label000"şeklinde bir yazı alanı vardı değiştirebildiğim tek alanda oydu.

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
:) son çare fla dosyasını rapidshare.com a yükle linkini yolla indirip bakalım

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
senin fla dosyan kodlarla hazırlanmış
dolayısı ile kodlarını kurcalaman değiştirmen lazım
flashı açtıktan sonra F9 yap açılan penceredeki gerekli yerleri değiştir

örnek resim aşarıda:

srdr

Üye
Tepki
0
çok saolun hocam sayenizde sayfa adlarını değiştirdim. Şimdi sadece tek bir sorunum kaldı oda sayfaların içerisinde yer alan yazıları değiştirmek. Onuda nasıl yapacağım hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum

Hasan Güner

.com
Bronz Üye
Tepki
45
:) sol altta sarı gösterdiğim salı alandaki menüleri tek tek inceleyin
mutlaka içerikle alakalı bölümü de göreceksiniz deneme yanılma yöntemi ile

Yukarı Alt